uc-kardesi-alevlerin-arasindan-komsulari-kurtardi_Marmaris’te, uyurken evlerinde yangın çıkan 3 çocuk, komşuları tarafından alevlerin arasından son anda kurtarıldı. Yangın, itfaiye ekipleri tarafından söndürülürken, çocukların anne ve babasının işte olduğu öğrenildi.

Bugün saat 12.00 sıralarında Camiavlu Mahallesi’ndeki ormanlık alana 50 metre mesafede bulunan tek katlı müsbtakil evde yangın çıktı. Çıkış nedeni henüz belirlenemeyen yangın kısa sürede tüm evi sardı. Alevleri farkeden komşular bir yandan itfaiyeyi ararken, diğer yandan da canlarını hiçe sayarak alev alev yanan eve girdi. Odalarında uyuyan yaşları 8 ile 11 arasındaki 3 erkek çocuğu komşuları tarafından son anda dışarı çıkartılarak kurtarıldı.

3 kardeşin anne ve babaları işe gittiği için evde yalnız oldukları öğrenildi. Alevler, iftaiye ve Marmaris Orman İşletme Müdürlüğü’ne ait söndürme helikopterinin müdahalesiyle yaklaşık bir saat içinde, ormanlık alana sıçramadan uc-kardesi-alevlerin-arasindan-komsulari-kurtardisöndürüldü. Ev kullanılmaz hali gelirken, polis, yangınla ilgili soruşturmanın sürdüğünü bildirdi.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest