kardeslik-fidanlari-buyuyecek_6741_dhaphoto3Bodrum Özel Bodrum Bahçeşehir Okulları Anaokulu öğrencileri, kardeş okul projesi kapsamında Dereköy İlkokulu anasınıfı öğrencileri ile bir araya gelerek okul bahçesine fidan dikti.

Özel Bodrum Bahçeşehir Okulları’nın kardeş okul projesi kapsamında anaokulu öğrencileri yeni yıl nedeniyle, Dereköy Mahallesi’ndeki Dereköy İlkokulu’nu ziyaret etti. Kendi yaşıtları olan anasınıfı öğrencileri ile bir araya gelen çocuklar, keyifli bir gün geçirdi. Çocuklar, fidan dikip, oyunlar oynadı, birbirlerine yeni yıl hediyeleri verdi.

Özel Bodrum Bahçeşehir Okulları Anaokulu öğrencilerinden etkinliğe katılan 32 öğrenci, paylaşımı ve arkadaş ilişkilerinin gelişmesi için yanlarında kendi oyuncaklarını ve kitaplarını getirdi. Öğretmenleri ile birlikte hediyeleri paketleyen çocuklar, Dereköy İlkokulu anasınıfında bulunan yeni yıl ağacının altına paketleri bıraktı. Çocuklar, Dereköy esnafı Hüseyin Özgül tarafından bağışlanan çam selvisi, mercan çiçeği, gazanya ve begonvil çiçeklerini okul bahçesine dikti. Dereköy İlkokulu Müdiresi Cansu Kılınç Uygun ve 4 öğretmeni, Bodrum Bahçeşehir Anaokulu Koordinatörü Selay Özgül ile 8 öğretmeni 2 saat süren etkinlikte öğrencilere çeşitli oyunlar oynattı.

Bodrum Bahçeşehir Anaokulu Koordinatörü Selay Özgül, paylaşmak ve kardeşçe yaşama duygusunu küçük yaşlardan itibaren çocuklara kazandırmayı amaçladıklarını, bu amaçla daha birçok etkinlikte bir araya geleceklerini belirterek, yeni yılın tüm insanlığa kardeşlik, barış ve huzur getirmesini diledi.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest