Bodrum ‘da ortadan kaybolduktan 45 gün sonra ormanlık alanda cesedi bulunan 17 yaşındaki Ayten Kıvılcım’ın katil zanlısı aradan geçen 100 güne rağmen halen bulunamadı.

13 Temmuz 2010′da ‘Bakkala gidiyorum’ diyerek Bodrum Torba’daki evinden ayrılan Milas Ticaret Meslek Lisesi öğrencisi Ayten Kıvılcım’dan (17) 45 gün boyunca haber alınamamıştı. Jandarmanın ev ve çevresinde köpeklerle yaptığı araştırmalardan sonuç alınamadı. Kıvılcım Ailesi’nin umutları, Bodrum ve Milas AKUT ekiplerinin 21 Ağustos’da yaptığı aramayla hüzne dönüştü. Jandarmanın yaptığı dar kapsamlı arama sonuca ulaşmazken, AKUT ekipleri kısa sürede Ayten’in cansız bedenini Torba Mahallesi’ndeki ormanlık alanda yorgana sarılı halde bulmuştu. Olayla ilgili geniş kapsamlı soruşturma başlatan jandarma ekipleri, Ayten’in Milas Ticaret Meslek Lisesi’nden sınıf arkadaşı ve aynı zamanda erkek arkadaşı olan M.E.İ.’yi gözaltına aldı. Ayten Kıvılcım’ın iki kuzeninin de bilgisine başvurulurken, katil zanlısı aradan geçen yüz güne rağmen henüz tespit edilemedi.

Yorgana sarıldığı için tanınması güç halde ve zarar görmüş olan Ayten’in cesedi, kesin ölüm sebebinin belirlenmesi için İzmir Adli Tıp Kurumu’na gönderilmişti. Adli Tıp’ta yapılan incelemede, daha kapsamlı bir inceleme gerektiği tespit edildi. Ayten’in cenazesi, kesin sonuçların belirlenmesi için İstanbul Adli Tıp Kurumu’na gönderilmişti. Burada yapılan incelemede de ceset doğal şartlar nedeniyle zarar görmüş olduğu için, halen kesin ölüm sebebi de belirlenebilmiş değil.

Bodrum İlçe Jandarma Komutanlığı yetkilileri, katil zanlısının belirlenmesi için tüm ipuçlarının büyük bir dikkat içinde incelendiğini, soruşturmanın gizlilik içinde yürütüldüğünü belirterek, katil zanlısına ulaşmayı planladıklarını ifade ettiler.

Paylaş
  • gplus
  • pinterest

Yorumlar

  1. Mustafa Gündoğ
    02 Aralık 2010 at 05:00

    Bu konuyu tekrar haber yapmanız haberin takibi anlamına geldiği için sizi kutluyorum.Bodrumdaki en önemli olaylardan biridir Ayten Kıvılcım cinayeti.Bir kentin güvenliği olay olsada sorumlularının yakalanmasından geçer.Bodrumda yaşayanlar olarak konunun üzerinde hassasiyetle durmalıyız.

Yorumlara Kapalı.