oguz-poyrazBodrum Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Mayıs ayında Paralel devlet yapılanması ve örgüte finansal destek sağlanması kapsamında başlatılan soruşturma neticesinde gözaltına alınan Kent Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Oğuz Poyraz tutuklandı.

Savcılığın Mayıs ayında başlattığı soruşturma 15 Temmuz darbe girişiminin ardından hızlanırken, 26 Temmuz’da gözaltına alınan ve 27 Temmuz’da çıkarıldığı mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakılan Kent Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Oğuz Poyraz savcının itirazı üzerine gözaltına alınarak tutuklandı.

Dün( Pazartesi) akşam saatlerinde Kenttv ye giden polis ekipleri Dr. Oğuz Poyraz’ı yeniden gözaltına aldı. Geceyi emniyette geçiren Dr. Oğuz Poyraz sabah saatlerinde adliyeye getirildi ve tutuklandı. Soruşturmayı yürüten savcının itirazı sonrası yeniden gözaltına alındığı öğrenilen Dr. Oğuz Poyraz tutuklanırken, Poyraz ile birlikte başka kimsenin gözaltına alınmadığı öğrenildi.

oguz-poyraz-2Dr. Oğuz Poyraz’ın tutuklanmasının ardından Kenttv.net haber sitesinden ise şu haber yayınlandı:

“TSK içerisindeki bir grup cuntacı askerin 15 Temmuz 2016 tarihinde başlattığı kanlı kalkışmanın ardından Türkiye genelinde başlatılan soruşturmalar devam ederken, Bodrum’da başlatılan soruşturma kapsamında, kapatılan BOSİAD derneğinin üyesi olduğu gerekçesiyle 26 Temmuz 2016 tarihinde gözaltına alınan, 27 Temmuz 2016 tarihinde çıkarıldığı Bodrum Nöbetçi Sulh Ceza Mahkemesi tarafından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan Yönetim Kurulu Başkanımız Dr. Oğuz Poyraz, savcının tutuksuz yargılama kararına yaptığı itirazın ardından tutuklandı.

Hakkında 23 Temmuz 2016 tarihine kadar faaliyetlerini devletin kontrolünde devam ettiren, üstelik üyesi olmadığı bir dernek üyeliği iddiası dışında somut bir suçlama olmayan Dr. Oğuz Poyraz, Türkiye’nin kanlı ve hain bir darbe girişimi atlattığını ve olağanüstü koşullardan geçtiğini belirterek, böyle dönemlerde bazı yanlışlıkların yaşanabileceğini, masum bir birey olarak Yüce Türk Adaletine sonuna kadar güvendiğini ifade etti.

Dr. Oğuz Poyraz mahkemenin hakkında verdiği tutuksuz yargılama kararının ardından da, 29 Temmuz’da sosyal medya hesabından şu paylaşımı yapmıştı:

‘Sevgili dostlarım, 15 Temmuz kanlı darbe girişiminin ardından tüm Türkiye’de olduğu gibi Bodrum’da da başlatılan, adımın içerisinde geçmesinden bile hicap duyduğum bir soruşturma kapsamında gözaltına alındığım Salı sabahından, salıverildiğim Çarşamba gecesine kadar geçen süreçte eşim ve mesai arkadaşlarımı, Çarşamba gecesinden şu ana kadar da şahsımı bir an olsun yalnız bırakmayan, bizzat ofisimize gelerek veya telefonla arayarak gönülden desteklerini ve bize olan inançlarını ileten tüm dostlarımıza, gazeteci meslektaşlarımıza, siyasi parti ve STK’larımızın değerli temsilcilerine teşekkürü bir borç biliyorum. Ülkemizin kanlı bir kalkışma girişimi atlattığı ve Olağanüstü Hal koşullarından geçtiği bu zor günlerde, BOSİAD adlı iş adamları derneğine üye olduğum gerekçesiyle sorgulandığım soruşturmada, Yüce Türk adaletine olan inancımı bir an bile kaybetmedim. Anayasaya, demokrasiye ve halkın özgür iradesine sonuna kadar inanan ve 20 yıllık meslek hayatı boyunca olduğu gibi, 15 Temmuz kalkışmasının tüm şiddetiyle devam ettiği saatlerde bile bu değerleri savunan bir medya mensubu olarak adaletin tecelli edeceğine inancım tamdır. Yaşadığımız bu zor günlerde yanımızda olan tüm dostlarıma bir kez daha teşekkür ediyor, iyi ki varsınız diyorum.’

16 yıldan beri Bodrum’da toplumun her kesimine, tüm siyasi görüşlere eşit mesafede, demokrasiye, Anayasaya ve kanunlara sonuna kadar bağlı ve bu ilkeleri savunan bir yayın kuruluşu olarak faaliyetlerini sürdüren Kent Medya Grubu ailesi olarak, bu yayıncılık anlayışımız sonuna kadar devam edecektir. Masumiyetine sonuna kadar inandığımız yönetim kurulu başkanımızın da en kısa sürede aklanarak aramıza döneceğine ve işinin başına geçeceğine, adaletin en kısa sürede tecelli edeceğine de inancımız tamdır. Bodrum kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Paylaş
  • gplus
  • pinterest