recai-seymenCumhuriyet Halk Partisi Bodrum İlçe Başkanlığı tarafından son günlerde yaşanan olaylar ile ilgili basın toplantısı düzenlendi.

Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Recai Seymen yaptığı açıklamada şunları söyledi:

7 Haziran seçimlerinden bu yana teröre kurban verilen sayı ne yazık ki 540’a ulaşmıştır.

540 can, 540 vatan evladı.. İstikrar denen anlayış bu ise lanet olsun istikrar anlayışınıza , lanet olsun  kördüğüm hale getirilen terör   politikanıza..

Çözüm süreci adı altında ne olduğunu dahi açıklamaktan imtina ettiğiniz sürecin sonu, terörün dağdan şehre inmesi ile sonuçlandı.  Güvenlik güçlerimize ‘’Teröre, teröriste göz yumun ‘’ emri verilmek sureti ile yollara mayınlar döşenmiş, terörün dağdan şehre inmesine yol açılmış, Doğudaki şehirlerimizde günlerce sokağa çıkma yasakları ilan edilerek, iç savaş hali yaşanır olmuştur.

Terörü bitirmek için önce İSTEMEK gerekir. Tek bir vatan evladının dahi kaybı tahammül edilemez iken Hükümetin yaptığı tek şey terörü kuru kuruya kınamaktır. Ne Başbakan’dan ne İç İşleri Bakanından somut bir çözüm ortaya konmamaktadır.

23 Nisanlarda , 19 Mayıslarda ,29 Ekimlerde terör ihbarı alındığı gerekçesi ile törenler iptal ederek vatandaşını koruduğunu zanneden yetkililer Ankara ve İstanbul’da meydana gelen canlı bomba eylemlerinde  onlarca vatandaşımızı kaybetmemize rağmen neden hala bir önlem almıyor? Neden bir canlı bomba eylemi gerçekleşmeden önce failleri yakalanıp kamuoyuyla paylaşılmıyor? Çünkü terörün son bulması istenmiyor. İstikrarlı bir şekilde ülkede istikrarsızlık  devam ettiriliyor..

Üzülerek görüyoruz ki terör maalesef hükümet tarafından desteklenmeye devam ediliyor.

Sayın Genel Başkanımız’ın başından beri tek savunduğu BARIŞ’ın sağlanması ve terörün bir an önce son bulmasıdır. Sürekli barış dilini kullanan, güvenli bir ülkede yaşamaktan başka bir isteği olmayan Genel Başkanımıza şehit cenazelerinde yapılan saldırının da kasıtlı ve terör destekçilerinin talimatı ile yapıldığını biliyoruz.

Devam eden terör eylemlerinin sorumlusu ve vatandaşa hesap vermekle yükümlü olanlar Sayın Genel Başkanımızla cenazede aynı safta yer almalarına rağmen, merminin hedefinin Sayın Genel Başkanımıza doğrultulması da açıkça bu durumu gözler önüne sermektedir.

Ancak şu bilinmelidir ki her ne yapılırsa yapılsın, nerden gelirse gelsin Cumhuriyet Halk Partisinin dili BARIŞ dili olacak, tek bir vatandaşımızın güvenlik kaygısı olmadan yaşayacağı bir ülke haline gelinceye kadar  her türlü bedeli ödemeye hazır olduğumuzu, hiçbir gücün bizi yıldırmaya korkutmaya gücünün yetmeyeceğini bilmelerini isteriz.

Hükumet suçludur. Bundan da bu çeşit provokasyonlarla kurtulamayacaktır. Halkımız er geç gerçeği görecektir. Her saldırı aleyhine işlemektedir ve aczin işaretidir. Bilmelilerdir ki halkı germeye, bölmeye devam etseler de halkı bölemeyecekler ve gereken cevabı da alacaklardır.

Biz, Bodrum, CHP İlçe Yönetimi olarak Sayın Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun sonuna kadar arkasında olduğunu bildiriyoruz.

Paylaş
  • gplus
  • pinterest