irem-tulgar-kerem-tulgarTKB2L Final turunda Kırçiçeği Bodrum Basket 4. maçında Bayraklı Belediye karşısında 38 sayılık farkla galip geldi.

Karşılaşmaya 5-0′lık bir seriyle başlayan Kırçiçeği Bodrum Basket, ilk çeyreği 13-9 önde tamamladı. İkinci çeyreğe de 10-0′lık bir seriyle başlayan Bodrum temsilcisi, özellikle İrem Tulgar’ın etkili oyunuyla devre sonunda 20 sayılık farkı yakaladı ve soyunma odasına 39-19′luk skorun rahatlığıyla gitti. Bayraklı Belediyespor’un çabaları üçüncü çeyrekte de farkı kapatmak için yeterli olmayınca, Kırçiçeği Bodrum Basket son çeyreğe 63-37 önde girdi. Son çeyrekte rakibine yalnızca 5 sayı atma şansı taşıyan Bodrum temsilcisi, karşılaşmadan 80-42′lik skorla galip ayrıldı.

Maçın en değerli oyuncusu, Kırçiçeği Bodrum Basketbol’dan İrem Tulgar en seçildi. Erkek kardeşi Kerem Tulgar’ın doğum gününde bu ödülü aldığı için çok mutlu olduğunu söyleyen İrem ödülünü kardeşine ithaf etti.

İrem Tulgar 14 sayı, 4 ribaund, 6 asist, Nihan Anaz 10 sayı, 2 ribaund, Dilek Özak 16 sayı, 5 ribaund, Melek Bilge 11 sayı, 9 ribaund ile skora katkıda bulundu.

Kırçiçekleri Final Turnuvasında 5. maçını 12 Mayıs Perşembe günü, saat 19.00′da Dostluk Spor ile oynayacak.

Paylaş
  • gplus
  • pinterest