mustafa-aydemir-(2)Boğaziçi Karate Turnuvası’ndaki son 3 müsabakasına sol ayak tarak kemiğiyle serçe parmağı kırık olmasına rağmen çıkarak bronz madalya kazanan 11 yaşındaki Mustafa Aydemir, Balkan Çocuklar Karate Şampiyonası’na da madalya almak için katılacağını söyledi.

İstanbul’da 26 Mart’ta düzenlenen 29′uncu Uluslararası Boğaziçi Karate Turnuvası’na 10-11 yaş artı 42 kilo kategorisinde katılan Fethiyeli 11 yaşındaki Mustafa Aydemir, 28 ülkeden yaklaşık 780 sporcunun yer aldığı turnuvadaki ilk maçında Mısırlı rakibiyle karşılaştı. 7-0 mağlup duruma düşen Mısırlı karatecinin, maçın son saniyelerinde sol ayağına sert şekilde bastığı 11 yaşındaki Mustafa, çektiği acıya rağmen maçı tamamlayıp kazandı.

Kırık Fark Edilemedi

Müsabakanın ardından Mustafa’nın ayağı, milli takım doktorları tarafından kontrol edildi, şişen ayağına soğutucu sprey sıkılarak buz tedavisi uygulandı. Aynı gün karşılaştığı bir sonraki Mısırlı rakibini mağlup edip yarı finalde İngiliz rakibine 1-0 mağlup olan Mustafa, 3′üncülük maçına mustafa-aydemir-(1)çıktı. Son maçında Türk rakibini mağlup ederek turnuvayı 3′üncü tamamlayan Mustafa, kürsüye çıkarak bronz madalyasını aldı.

Ayağı Alçıya Alındı

Madalya töreninden sonra ayağındaki şiş, iyice artan Aydemir, antrenörleri Reyhan Koşar Kıvrak ve Mustafa Kıvrak tarafından Bakırköy’deki özel bir hastaneye götürüldü. Çekilen film sonrası tarak kemiği ile serçe parmağında kırık tespit edilen Mustafa’nın sol ayağı alçıya alındı.

Balkan Şampiyonası’na Hazırlanıyor

Ayağı 21 Nisan’a kadar alçıda kalan Mustafa, 26-29 Mayıs’ta Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da düzenlenecek Balkan Çocuklar Karate Şampiyonası’na katılmak için çalışmalara başladığını belirtirken şunları söyledi:

“Olay anında ayağımda ağrı oluştu, sonra ağrılar giderek arttı. Milli formayla kürsüye çıkarken yere basamaz hale geldim. Çekilen filmle ayağımda kırıklar olduğu anlaşıldı. Bir dönem ayağım alçıda kaldı. Öğrenim gördüğüm Fethiye Ortaokulu’na da bir dönem gidemedim. Açığımı kapatmak için çok çalışıp Sırbistan’daki şampiyonaya madalya için katılacağım.”

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest