Mali Bar Olarak Bilinen Mekanda Yıkım Çalışması Başladı…

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Bodrum Neyzen Tevfik Caddesi üzerinde bulunan ve mülkiyeti Kocadon Ailesi’ne ait olan, yıllarca Mali Bar olarak hizmet veren mekanı kaçak olduğu gerekçesiyle yıktı.

Başkan Mehmet Kocadon, Bodrum Belediyesi tarafından Bodrum içinde kaçak yapılarla mücadele amacıyla başlatılan yıkım çalışmalarında kendine ait geleneği sürdürerek mülkiyeti ailesinde olan ve Eski Çeşme Mahallesi Neyzen Tevfik Caddesi No.124 Bodrum adresinde bulunan yapının yıkımını başlattı.

Bu konuyla ilgili bir açıklama yapan Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, geçmişte olduğu gibi kaçak yapılaşmaya hiçbir şekilde geçit vermeyeceğini söylerken Bodrum’un hatır için peşkeş çekilemeyecek kadar özel bir yer olduğunun altını çizdi. Bu konudaki ciddiyetini bütün açıklığıyla ortaya koymak istediğini de ekleyen Başkan Mehmet Kocadon, “Bugün mevzuata aykırı olduğu için ruhsatı da bulunmayan ve mülkiyeti aileme ait olan, birkaç yıl Mali Bar olarak hizmet vermiş bu binanın yıkımına başladık. Bodrum’da kaçak yapıya, Bodrum’da Bodrum’a yakışmayan hiçbir şeye izin vermeyeceğimin belgesidir bu.” dedi.

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon yaptığı açıklamada Bodrum için iyi olan, dünyanın gözbebeği olan Bodrum’un ruhunu yansıtacak her şeyin de sonuna kadar arkasında duracağını sözlerine ekledi.

Yıkım hakkında bilgi veren Bodrum Belediyesi Meclis Üyesi Mehmet Özsert ise yıkımın bugün başladığını açıklarken şunları söyledi:” Bodrum Neyzen Tevfik Caddesi üzerinde bulunan ve pek çok kimsenin Mali Bar olarak hatırladığı prefabrik yapının yıkımına başladık. Çalışmalarımız yılbaşından sonra da Bodrum genelinde bulunan kaçak yapıların yıkımlarıyla sürecek. Bugün yıkımına başladığımız bu yapı da prefabrik olarak yapılmış olup imar ve iskan mevzuatına aykırı idi. Dolayısı ile ruhsatı da bulunmayan bu yapının yıkımına bugün başladık ve bitiriyoruz.”

Paylaş
  • gplus
  • pinterest