Bodrum’da Uzun Süredir Konuşulan Mevzu Yine Gündemde…

Vatan Gazetesi Yazarı Aydın Ayaydın’ın köşesinde yazdığı iddia, tekrar Bodrum gündemine düştü. Ayaydın yazısında Mehmet Kocadon’un, CHP kurultayının ardından CHP’ye geçeceğini iddia etti. Başkan Kocadon ise bu mevzuların yeni olmadığını, kurultaydan sonra bakacaklarını ifade etti. CHP İlçe Başkanı Durmuş Ali Öztürk de konu ile ilgili kendilerinin herhangi bir bilgisi olmadığını söyledi.

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon bu mevzuların yeni olmadığını ifade ederek, “ Birçok siyasi partiden daha önce teklifler aldık. Bunlar yeni mevzular değil, kurultaydan sonra değerlendireceğiz” dedi.

CHP İlçe Başkanı Durmuş Ali Öztürk konu ile ilgili çok sert açıklamalarda bulundu. Öztürk Kocadon’a teklif gitmediğini söyleyerek, “ 4 ayda bir bu konu gündeme gelir, her 4 ayda bir bu konuşulur, Mehmet Kocadon gelir gider. Saygısızlık yapmak istemiyorum ama Mehmet Kocadon da Aydın Ayaydın da şunu bilsinler: CHP kurulları ve gelenekleri olan bir partidir. Aydın Bey’in köşesinde okudum, ben ilçe başkanıyım benim böyle bir şeyden haberim yok. Genel merkezi aradım, orada da kimsenin bilgisi yok. Eskiden bu yılda bir olurdu, sonra altı ayda bir olmaya başladı, son 2 senedir 4 ayda bir Mehmet Kocadon CHP’ ye gelir gelir, gider. Sayın Aydın Ayaydın birilerini CHP’ ye getirip götürme yetkisine de, hakkına da, haddine de sahip değildir. Siyaset nezaket kuralları içerisinde yapılır, Kocadon bağımsız değil DP’ nin belediye başkanı. CHP’ nin DP’ li bir belediye başkanına teklif götürmesini tasavvur bile edemem, bizden Kocadon’a böyle bir teklif gitmedi. Böyle bir teklif gitmemiştir, gitmeyecektir de; bundan kamuoyu, Mehmet Kocadon ve Aydın Ayaydın emin olabilirler” dedi.  

Aydın Ayaydın’ın köşe yazısının Mehmet Kocadon ile ilgili bölümü şöyle :
Dengeli liste

Kemal Kılıçdaroğlu da şu aşamada listesinde yer alacak isimlerle ilgili çalışmasını sürdürüyor. Sürpriz isimler olacak. Listeyi tek başına yapacak. Her gruptan isim ayrımına girmeyecek ancak dengeli bir liste yapma gayreti içinde olacak. Yılmaz Büyükerşen, Seyit Torun, Mehmet Kocadon ve daha birçok belediye başkanını da kurultaydan sonra partisine katacak. Kılıçdaroğlu’na AK Parti’den de birkaç belediye başkanı da geçmek için nabız yokladı ve onların da beklemede olduğunu söylemem gerekir.

Paylaş
  • gplus
  • pinterest