Konacık Belediyesi’nce, Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında Mehteranlı Fener Alayı ile Cumhuriyet Yürüyüşü gerçekleştirildi.

Konacık Belediyesi önündeki Atatürk Büstü önünde yakılan Cumhuriyet Ateşi ile başlayan Fener Alayı bu yıl da büyük ilgi gördü. 7’den 70’e her yaştan vatandaşın katıldığı Mehteranlı Fener Alayı’na; Konacık Belediye Başkanı Mehmet Tosun ile Belediye Meclis Üyeleri, MHP Bodrum İlçe Başkanı Asım Başaran, MHP Konacık Belde Başkanı Eczacı Burak Söğütlü, MHP İlçe ve Belde Yönetim Kurulu Üyeleri’nin yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı.
Aydın İncirliova Alperenler Mehteran Takımı’nın gösterileri ile Konacık Belediyesi önünden başlayan Fener Alayı, Belediye Halı Saha üstündeki etkinlik alanında son buldu. Mehteran Takımı’nın ’10. Yıl Marşı’ ile etkinlik alanına gelen vatandaşlar, ellerindeki bayraklarla hep bir ağızdan marşı söylediler.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘En Büyük Eserim’ dediği Cumhuriyet’in 87. Yıldönümü’nü kutlayarak söze başlayan Konacık Belediye Başkanı Mehmet Tosun, “Allah bu Ay Yıldızlı Bayrak altında, minarelerimizde ezan sesi susmayacak şekilde, birlik ve beraberlik içerisinde nice 87. yılları bu coğrafyada kutlamayı nasip etsin. Atatürk’ün gösterdiği yolda milli ve manevi değerlerimize sahip çıkarak; tek millet, tek bayrak, birlik ve beraberlik içerisinde inşallah Konacık’da olduğu gibi bu coğrafyada nice yıllar yaşarız. Bizler de görev yaptığımız süre içerisinde her türlü etkinliğimizle, sosyal ve kültürel faaliyetlerimizle sizlere layık olmaya çalışacağız. Ben öncelikle 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları doğrultusunda bizleri yalnız bırakmayan Alperenler Mehteran Takımı’na çok teşekkür ediyorum. Ayrıca bu etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen herkese de teşekkür ediyor, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nızı en içten dileklerimle kutluyorum”dedi.

Pedasa Halk Oyunları Ekibi’nin Cumhuriyet Bayramı kutlamaları için düzenlemiş oldukları gösteri, vatandaşlar tarafında hayranlıkla izlendi.

Paylaş
  • gplus
  • pinterest