koycegizde-yagli-pehlivan-guresleri-(1)Muğla’nın Köyceğiz ilçesinde düzenlenen 4′üncü Geleneksel Yağlı Güreşleri’nde İsmail Balaban başpehlivan oldu.

Köyceğiz ilçesindeki Kazancı Festival Alanı’nda düzenlenen yağlı pehlivan güreşlerine, 13 kategoride 300 güreşçi katıldı. Başpehlivanlık için İsmail Koç ile İsmail Balaban karşılaştı. Rakibini yenen Balaban, başpehlivanlığı kazandı. Güreş ağalığı ise 60 bin lira ile geçen yılın da ağası olan Salih Birinci’de kaldı. Köyceğiz Belediye Başkanı Kamil Ceylan ise güreşçilerin çoğunun Kırkpınar’ın seçkin isimlerinden olduğunu söyleyerek “Köyceğiz halkı olarak spora çok değer veriyoruz. Bir yıl önce kurduğumuz güreş kulübü ile Ege’de ve tüm Türkiye’de sesimizi duyuruyoruz” dedi. Muğla Valisi Amir Çiçek ise ata sporu yağlı güreşlerin önemini hatırlatarak koycegizde-yagli-pehlivan-guresleri-(2)“Yiğitlerin olduğu ülkemiz güçlü bir ülke. Biz her zaman bu yiğitlerimizin yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz. Bu meydanlar boş kalmayacak, birlik ve beraberlik içinde bayrağımız her zaman dalgalanacak” dedi.

Başpehlivanlığı kazanan İsmail Balaban, “Bugün burada birinciliği almaktan çok mutluyum. Üst üste birinci olarak altın kemeri de belime takmayı hedefliyorum” dedi. Güreşler sonrasında dereceye giren sporcuların madalyaları yapılan törenle verildi.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest