durgunsu-kano-yarislari-(1)Muğla’nın Köyceğiz İlçesi’nde Bahar Kupası Durgunsu Kano Yarışları düzenlendi.

Türkiye Kano Federasyonu tarafından Köyceğiz Su Sporları Merkezi’nde düzenlenen Bahar Kupası Durgunsu Kano Yarışları’nda büyük, genç, yıldız ve minik kategorilerinde 20 kulüpten 120 sporcu yarıştı. Yarışlar erkekler ile bayanlarda bin ve 500 metre mesafelerde yapıldı. Türkiye Kano Federasyonu Başkanı Sami Mengütay, yarışların Köyceğiz’de geleneksel hale geldiğini söyleyerek, “Kulüplerimizdeki gençlerin performanslarını değerlendiriyoruz. İlerisi için ümit veren gençlerimizi de milli takıma hazırlamak için kamplara çağırıyoruz” dedi.

AK Partili Köyceğiz Belediye Başkanı Kamil Ceylan, yıl içinde birçok ulusal ve uluslararası organizasyona ev sahipliği yaptıklarını söyledi. Son yıllarda ilçenin spor turizminde öne çıktığını belirten Ceylan, Köyceğiz Gölü’nde yarış, seçme ve kampların yapıldığını anlattı. Ceylan, “Sporcularımız göl üzerinde kurulan parkurlarda antrenmanlarını yaparken vatandaşlarımız ilgiyle sporcularımızı izliyor ve onlara destek veriyor. Akdeniz ve Ege Bölgesi’nin birleştiği yerde Köyceğiz Gölü’nün kucakladığı yeşil ile mavinin buluştuğu Köyceğizimizde, sporcularımızı bu yıl da konuk etmekten ve ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. Paylaşma, kaynaşma ve eğlenceyi spor çatısı altında birleştiren şampiyonada emeği geçen herkesi ve tüm sporcularımızı kutlarım” diye konuştu.

Dereceye Girenler

Yarışlarda büyük erkekler kategorisinde Eskişehir Büyükşehir Gençlik Spor Kulübü birinci, İTÜ Spor Kulübü ikinci, Gündoğdu Su Sporları Kulübü ise üçüncü oldu. Büyük bayanlar kategorisinde ise Şişecam Çayırova Spor Kulübü birinci olurken, İTÜ Spor Kulubü ikinci, Şişecam Çayırova Spor Kulübü ise üçüncü oldu. Cem Özkan, Gündoğdu Su Sporları Kulübü, Adana Gençlik Spor Kulübü genç erkeklerde ilk üçü, Sakarya Gençlik Merkezi GSK, Adapazarı Belediye Spor Kulübü ve Rize Gençlik Spor Kulübü ise genç bayanlarda ilk üçü paylaştı. Yıldız erkeklerde Sakarya Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü birinci, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü ikinci, Şişecam Çayırova Spor Kulübü üçüncü oldu. Şişecam Çayırova Spor Kulübü, Adana Gençlik Spor Kulübü, Adapazarı Belediyesi Spor Kulübü yıldız bayanlarda dereceye girdi. Minik erkeklerde Tuzla Deniz Yıldızı Spor Kulübü, Şişecam Çayırova Spor Kulübü ilk ikiyi, Rize Gençlik Spor Kulübü, Bakut Spor Kulübü minik bayanlarda ilk ikiyi paylaştı.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest