koydan-bir-saatte-60-torba-cop-toplandi_1Marmaris Çevrecileri Derneği, orman işletme müdürlüğü ekipleriyle birlikte Cennet Adası Eski Fener Koyu’nda çevre temizliği yaptı. Bir saatlik çalışma sonunda koydan yaklaşık 60 torba çöp toplandı.

Marmaris Çevrecileri Derneği, Dünya Çevre Günü’nde, orman işletme müdürlüğünde görevli 20 orman işçisiyle birlikte Cennet Adası Eski Fener Koyu’nda çevre temizliği yaptı. Koydan, bir saatlik çalışmada yaklaşık 60 torba çöp toplandığı belirtildi. Ayrıca gönüllü dalgıçlar da denizde dip temizliği yaptı. Deniz dibinden ise 15 dakikada 5 torba çöp çıkartıldı.

KARADAN ULAŞIM YOK

Etkinlik hakkında bigi veren Dernek Başkanı Ahmet Kutengin, uzun zamandır Cennet Adası’ndaki koylarda temizlik yaptıklarını belirterek şöyle dedi:

koydan-bir-saatte-60-torba-cop-toplandi_2“Her yıl sezon başında bir koyda temizlik yapıyoruz. Bugün de Çevre haftası etkinlikleri kapsamında, orman işletme müdürlüğümüzün de desteğiyle eski fener koyunda bir temizlik yaptık. Koyun harap durumda. Buraya karadan bir ulaşım yok. Teknelerle gelerek temizlik yapılıyor. Zaman zaman yapılan temizlik çalışmaları ile uzun zaman içinde de olsa bu koyu eski haline getireceğiz.”

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest