Şirket ve Tarihçesi

Kule Rock City adlı işletmeyi de bünyesine katan Boser Turizm Ticaret ve Gıda Ltd. Şti. 2001 yılında Ahmet Atilla Serttaş tarafından kurulmuştur. Şirket bünyesinde “Collezione” mağazası, “Stylish Bijuteri” ve Barbar Tobacco Shop işletmeleri bulunmaktadır. Bu gruba “Kule Rock City” ise 2006 yılında katılmıştır.

Kule Rock City Kuruluş ve Tarihçesi

2006 yılından günümüze her geçen gün artan bir taleple hizmet vermekte olan Kule Rock City, “Barlar Sokağı” olarak ün yapmış Cumhuriyet Caddesi Dr. Alim Bey Bedesteni’nin yerine yoğun bir emek ve büyük bir yatırım yapılarak kurulmuştur.

Kule Rock City açıldığı günden itibaren popüler ve rağbet gören bir işletme olmayı başarmış, bunu başlıca özgün bir tarza ve konsepte sahip olması; ayrıca bu tarzını bozmadan sürdürmekle sağlamıştır. Tabii bir işletmenin bütün olarak ele alınması gerektiğinden, yönetim ve çalışanların bu başarıya etkileri de yadsınamaz. Öte yandan Bodrum halkına ve tatilcilere gösterilen ihtimam, özen gösterilerek verilen hizmet ve en önemlisi samimiyet, buraya duyulan ilginin nedenini açıklar niteliktedir.

Yaz-kış açık tutulan mekanın tüm yapı malzemeleri yıl boyunca hizmet verme esası göz önünde bulundurularak ve kalite 1. planda tutularak seçilmiştir. O kadar ki iç ve dış dekorasyon için kullanılan malzemeler yurt dışından ve farklı merkezlerden getirtilmiştir. Mesela tabelalar “Barlar Sokağı’na yakışır olsun, buraya bir değer katsın” düşüncesiyle el işçiliği yöntemi kullanılarak özel olarak yaptırılmıştır.

İki barı, sahne alanı, orta bölümde geniş açık bir alanı, dj kabini, konser vermeye gelen sanatçılar için üst bölümde bulunan kulisi, yeterli kapasiteye sahip tuvaletleri ve biri acil çıkışı olmak üzere iki kapısı bulunan Kule Rock City, 350 kişiye hizmet verebilmektedir.

Tüm yıl hizmet prensibiyle çalışan mekanın yaz aylarında orta üst bölümü tamamen açılabilmektedir. Kısmen üstü açık olarak hizmet veren Kule Rock City için gürültü kirliliğine karşı da önlem alınmış, çatı cam elyaflı ses duvarlarıyla donatılmıştır. Alınan önlemler sayesinde resmi ses limitleri aşılmadığı gibi, resmi ve önemli bir rapor olan “Akustik Raporu” ile bu tedbirlerin işlediği de devlet eliyle onaylanmıştır.

Personel Yapılanması

Geniş bir kadroyla hizmet veren Kule Rock City, personel yapılanması içinde güvenlik hizmetine önem vermiş ve misafirlerine huzurlu, tabii eğlenceli bir ortam sunmak için ikisi özel güvenlik şirketlerinden sertifikalı dört güvenlik personelini kadrosuna dahil etmiştir. Personel konusunda titiz davranılarak yönetim tarafından belirlenen standartlarda kişiler istihdam edilirken, bu standartların devamlılığı oryantasyon ile sağlanmaktadır. Öte yandan personelin yüksek moral ve motivasyon içinde hizmet verebilmesi için personele yönelik geziler ve etkinlikler de sık sık organize edilmektedir.

Etkinlikler, Konserler ve Sosyal Projeler

Turizm sezonu süresince yerli-yabancı tüm misafirlerine eğlenceli ve huzurlu bir ortam sunan Kule Rock City, Bodrum’un kış aylarında sessizliğe bürünen eğlence hayatını etkinliklerle canlandırmaktadır. Türkiye ve Avrupa çapında tanınmış grup ve sanatçıları turizm sezonu dışında kalan 9 ay süresince 15 günde bir, 2 gün arka arkaya sahnesinde ağırlayan Kule Rock City, “Kule Rock Konserleri” olarak ünlenen konserleri hafta içinde düzenleyerek, Bodrum’un her ay değil, her gün yaşayan bir merkez olmasını hedeflemiştir.

Kule Rock City her yıl “19 Mayıs Gençlik Partisi”, “30 Ağustos Zafer Partisi” ve “29 Ekim Cumhuriyet Partisi” gibi etkinliklere de ev sahipliği yaparak, bu anlamda öncü bir işletme haline gelmiştir. Düzenlenen bu partilerde resmi bayramlarımızın gerçek anlamda kutlanması gerektiği vurgulanırken, kalabalık geçen partilerden elde edilen gelirlerin tamamı Mehmetçik Vakfı’na bağışlanmaktadır.

Kule Rock City sadece bünyesinde değil, farklı organizasyon ve etkinliklerde de varlık göstermektedir. Bunlar arasında Türkiye Motocross Şampiyonası Bodrum Yarışı ana sponsorluğu bulunmaktadır. Sadece yarışa sponsor olmakla kalınmayarak tüm yarış, kurulan “Kule Racing Team” ile takip edilerek Türkiye şampiyonları çıkartılmış, spora ve sporcuya da destek sağlanmıştır. Ayrıca Bodrum’da okuyan üniversite öğrencilerinin geliştirdiği projelere sponsorluk desteği veren Kule Rock City, “Bodrum Hatırası” fotoğraf projesine destek olarak Bodrum hatıraları arasına da girmiştir.

Sponsorluklar ve Çalışılan Firmalar

Kule Rock City başarısının bir nedeni de birlikte çalışılan firmaların sektör liderlerinden seçiliyor olmasıdır. Bu mekanda MTV, Red Bull, Efes, Olmeca, Chivas Regal, Absolut, Coco Cola gibi markalar var olmayı tercih etmiştir.

Internet ve Medya

Kule Rock City, günümüzün çağdaş yapılanmasına uyum göstererek internet ortamında da, medyada da ilgi odağı olmayı başarmıştır. www.kulebar.com internet sitesinden etkinliklerini duyuran Kule Rock City, özgün tasarımlı bu sitede misafirlerinin rahatlıkla ulaşabileceği “foto galeri” bölümü ile hatıra fotoğraflarını talebe uygun olarak arz etmiştir. Ayrıca sitede gezinti yapılırken Kule Rock City’de dinlenen müzikler de “music box” eklentisi ile sunulmaktadır. Bu sitede talep ve şikayetlerin ulaştırılacağı açık bir platform da oluşturulmuştur.

Yaygın ve yerel medyanın yakından takip ettiği Kule Rock City birçok habere, programa ve yayına konu olmuş, işletmenin başarısı kamuoyuyla paylaşılmıştır. Bu kısa geçmişinde medyanın ilgisine mazhar olan Kule Rock City, Türkiye çapında tanınır bir işletme haline gelmiştir.

Sonuç olarak artık rahatlıkla söyleyebiliriz ki Bodrum sadece “Kale”si ile değil bir de “Kule”si ile anılır olmuştur.

Paylaş
  • gplus
  • pinterest