kumburnu-plaji-bayramda-42-bin-500-tatilciyi-agirladi-_8905_dhaphoto1Fethiye Kumburnu Tabiat Parkı, bayramda tatilcilerin akınına uğradı. Bayram süresince parka girenlerin sayısı 42 bin 500′e ulaştı.

2006 yılında dünyanın en güzel plajı seçilen Kumburnu Tabiat Parkı içerisindeki Kumburnu Plajı, bayram tatilinde Fethiye’yi seçenlerin akınına uğradı. Türkiye’nin yurt dışı tanıtımlarında simge haline gelen plaja, arife günü 8 bin tatilci giriş yaptı. Bayramın 1′inci günü ise bu sayı 11 bin 500′e ulaştı. Arifeyle birlikte bayram süresince plaja girerek turkuaz mavisi sularda yüzenlerin sayısı 42 bin 500 oldu.

Gökyüzünden Görüntülendi

Tabiat parkı içindeki otoparkların bayram süresince tamamen dolması nedeniyle Ölüdeniz Mahallesi’nde araç park edecek yer kalmadı. Ölüdeniz- Ovacık mahalleleri arasındaki 3 kilometrelik yolda ise araç kuyruğu oluştu. Araç kuyruğu yamaç paraşütü pilotları tarafından gökyüzünden görüntülendi.

kumburnu-plaji-bayramda-42-bin-500-tatilciyi-agirladi-“Doluluk Temmuz Sonuna Kadar Devam Edecek”

Kumburnu Tabiat Parkı İşletme Müdürü Halil Tatlıcı, bayramda büyük yoğunluk yaşadıklarını belirterek, bu doluluğun Ölüdeniz’deki otellere de yansıdığını söyledi. Rezervasyonlara bakıldığında doluluğun temmuz sonuna kadar devam edeceğini anlatan Tatlıcı, “Doluluk oranlarının eylül sonuna kadar devam etmesini temenni ediyoruz. Mayıs ve haziran aylarındaki açığı ağustos ve eylül ayında kapatmayı hedefliyoruz” dedi.

Bayram süresince yaklaşık 5 bin tatilci de Babadağ Yamaç Paraşütü Merkezi’nde yamaç paraşütü yaptı.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest