tezgahtar-calistigi-kuyumcudan-4.5-milyon-liralik-soygun-yaptiMarmaris’te bir kuyumcuda çalışan tezgahtar 31 yaşındaki C.İ., bir şekilde kopyasını elde ettiği çelik kasa anahtarıyla çalıştığı iş yerinden  1.5 milyon değerinde pırlanta ile yaklaşık 3 milyon lira değerinde 25 kilo altın çaldı. Arkadaşları C.İ.nin Rus sevgisiyle Ukrayna’ya gitmeyi planladığını söylerken, hırsızlık zanlısının MOBESE kameralarından otomobilde bir kadınla birlikte olduğunun görüldüğü öğrenildi.

Olay, bu sabah, Tepe Mahallesi 38 Sokak’taki Merzifonlu Pasajı’nda bulunan sahibiyle aynı ismi taşıyan Ahmet Malik’e ait kuyumcuda meydana geldi. Patronunun İstanbul’da olmasını fırsat bilen kuyumcu tezgahtarı C.İ., günün ağarmasıyla, elinde valizle dükkana geldi. Anahtarla açıp içeri giren C.İ., bir şekilde kopyasını elde ettiği çelik kasa anahtarını kullandı. Çelik kasayı açarak 1.5 milyon değerinde pırlanta ile 25 kilo altın çaldı. Çantaya doldurduğu mücevherlerle, iş yerine ait kiralık otomobile binerek uzaklaştı. Kuyumcunun akrabası bir süre sonra iş yerine geldiğinde açık bırakılan çelik kasayı gördü. Mücevherlerin olmadığını gören kişi, polisi aradı. İhbar üzerine polis iş yerine geldi. İş yerinin güvenlik kameralarını inceleyen polis, parmak izi çalışması yaptı. Hırsızlığı yapan kişinin C.İ. olduğu belirlendi. Hırsızlık zanlısının olayı haber alıp iş yerinin önüne gelen ismi öğrenilemeyen ağabeyi, sinir krizi geçirdi. Hırsızlık zanlısının ağabeyini sakinleştirmek için sağlık ekipleri, ambulansla hastaneye götürdü. İş yerinin sigortası olduğu öğrenildi.

tezgahtar-calistigi-kuyumcudan-4.5-milyon-liralik-soygun-yapti2

Rus Sevgilisiyle mi Kaçtı?

Polis, yaptığı araştırmada C.İ.nin bir süredir Rus bir kadın ile sevgili olduğu ve sürekli kuyumcu dükkanına geldiğini belirledi. Arkadaşlarının ifadelerine göre; işten ayrılmayı düşünen C.İ.nin Rus sevgilisiyle Ukrayna’ya gitmeyip planladığı öğrenildi. MOBESE kameralarından otomobilde C.İ.nin yanı sıra bir kadının da olduğunun görüldüğü belirtildi. C.İ.nin kullandığı kiralık otomobilin araç takip sistemini inceleyen polis, son olarak İstanbul’da havalimanında olduğu tespit edildi. Çalınan mücevherlerin piyasa değerinin 1.5 milyon lira, altının da yaklaşık 3 milyon lira olduğu öğrenildi. Polis, olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü bildirildi.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest