mario-levi-ile-yazi-atolyesi_1Yazar ve iletişim eğitmeni Mario Levi, Bodrum’da 2 gün sürecek bir yazı atölyesi kurdu.

Yazları Bodrum’un Yalıkavak Mahallesi’nde yaşayan yazar ve iletişim eğitmeni Mario Levi, “Mario Levi İle Yazı Atölyesi” adında atölye kurdu. Oasis Alışveriş Eğlence ve Kültür Merkezi içindeki Bilgi Kampüsü’nde kurulan atölyeye 9 öğrenci katıldı. 2 gün sürecek eğitimde, katılımcılara, kime yazılır, bir karakter yaratmak, metin-mekan ilişkisi, nesnelerin tarihi, bireydeki toplum-toplumdaki birey ve okumak üzerine bilgi verilecek.

Bodrum’da kısa bir yazı atölyesi düzenlediklerini belirten Levi, “Burada çok kısa soluklu bir yazı atölyesi düzenliyoruz. Aslında ben 2002′den bu yana bu işi yapıyorum. Farklı kurumlarda yaptım, yapmaya da devam ediyorum. Normalde benim yazı mario-levi-ile-yazi-atolyesi_2atölyelerim daha uzun soluklu oluyor. Bazıları 12 saat bazıları 8 saat sürüyor. Burası maratondan çok 100 metre koşusu gibi bir şey olacak. Ama yoğunlaştırılmış olarak buradaki katılımcılara tecrübelerimi yansıtacağım. Umarım gerektiği gibi iyi yansıtabilirim” dedi. Derslerde yazmanın ne olduğunu anlatmaya çalışacağını söyleyen Levi, “Yazmanın ruhu üzerinde duracağız. Yazı yazmaya gönüllü ve hevesli olanlara birazcık tecrübelerimi aktarmayı hedefliyorum. Yani 40 yılı aşkın yazarlık tecrübelerimden bir bölümünü aktarmak. Yarın bittiğinde bir şeyler olacak. Çünkü bir takım yazılar paylaşılmış olacak. Bunun da çok önemli ve değerli olduğuna inanıyorum” dedi.

Yaz gününde böyle bir yere gelen insanların yazı yazmayı önemsediğini düşündüğünü belirten Levi, yazı atölyesine daha çok mario-levi-ile-yazi-atolyesikadınların ilgi gösterdiğini ifade etti.

2 gün sürecek olan yazı atölyesi dersleri 11.00-16.00 saatleri arasında verilecek.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest