marmaris-auto-sport-festte-ilk-gun-sona-erdi_4Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) tarafından Marmaris’te düzenlenen Auto Sport Fest organizasyonunda ilk gün sona erdi. Marmaris Rallisi’nde Yağız Avcı ile Bahadır Gücenmez, Marmaris Off-Road’da Cemal Akgündüz – Cemil Akgündüz ikilisi birinci tamamlarken Tarihi Batı Anadolu Klasik Otomobil Yarışı’nda sonuçlar yarın belli olacak.

Marmaris Auto Sport Fest’te ilk gün İçmeler Pazar Yeri’ne kurulan servis alanındaki start ile başladı.

Asparan ve Yeşilbelde bölgesinde Marmaris Rallisi için 5, Marmaris Off-Road ve Tarihi Batı Anadolu Klasik Otomobil Yarışı için 4′er etap geçen ekipler, saat 18.00′den itibaren finiş alanına gelerek günü noktaladılar. Bu sene bir ilk olan ve 3 ayrı yarışı bünyesinde barındıran organizasyonun ilk gününde 5 etap sonunda genel klasmanda Marmaris Rallisi’ni Yağız Avcı ile Bahadır Gücenmez birinci olarak bitirdi.

marmaris-auto-sport-festte-ilk-gun-sona-erdi_Marmaris Rallisi’nin 1′inci etabı olan Renç Koçibey’de koşan son iki yılın Türkiye Şampiyonu ve geçtiğimiz yılın Avrupa Ralli Kupası Şampiyonu Murat Bostancı ve Onur Vatansever ikilisi, aracın lastiğinin pastlaması sonucu 3.5 dakika geri kaldı ve genel klasmanda günü dördüncü bitirdi. Günün 5′inci ve son etabı olan Marmaris Seyirci Özel Etabı’nda ise genel klasmanda günün 3′üncüsü olan Orhan Avcıoğlu ile Burçin Korkmaz ikilisi yaşadıkları kazadan dolayı yarış dışı kaldılar. Avcıoğlu ile Korkmaz kazadan yara almadan kurtuldular.

Günü, bir diğer organizasyonu olan Marmaris Off-Road’da günü genel klasmanda Cemal Akgündüz – Cemil Akgündüz ikilisi birinci olarak tamamladı. Öte yandan Tarihi Batı Anadolu Klasik Otomobil Yarışı yarın noktalanacak ve genel birinci belli olacak.

Genel klasmanda gün sonu şöyle oluştu:

Marmaris Rallisi

1- Yağız Avcı – Bahadır Gücenmez

2- Hakkı Ağaoğlu – Hakan Uçucu

3- Uğur Soylu – Emin Şahin

Marmaris Off-Road

1- Cemal Akgündüz – Cemil Akgündüz

2- Ekrem Aydın – Muharrem Ekebil

3- İrfan Özdemir – Engin Başkurt

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest