marmaris'te-bisiklet-yolu-(2)Muğla’nın Marmaris İlçe belediyesi tarafından 6,5 milyon liraya mal olan 5,5 kilometrelik bisiklet yolunun açılışı yapıldı. Marmaris Belediye Başkanı CHP’li Ali Acar, açılışta başarılı olan 30 öğrenciye bisiklet hediye etti.

Marmaris Belediyesi, Ocak ayında ilçenin Turban Mevkii’nden Kemal Elgin Bulvarı’na kadar olan 5,5 kilometrelik “bisiklet yolu” projesini başlattı. 105 günde çift şeritli parke döşeme araç yolu ile hazır beton dökülerek yapılan bisiklet yolu tamamlandı. 6,5 milyon liraya mal olan yolun dün saat 18.00′de açılışı yapıldı. Marmaris Belediye Başkanı CHP’li Ali Acar, Muğla Esnaf ve Sanatkarlar Birliği ve Marmaris Esnaf Sanatkarlar Odası Başkanı Şükrü Ayyıldız, CHP İlçe Başkanı Acar Ünlü, vatandaşlar, yerleşik yaşayan yabancılar aileleriyle açılış törenine katıldı. İlköğretim okullarında başarı gösteren 15 erkek ve 15 kız olmak üzere toplam 30 öğrenciye bisiklet hediye edildi.

Belediye Başkanı Ali Acar, eşi Sevgi Acar, ilçe protokolü ve vatandaşlar pedal basarak bisiklet yolunun açılışını yaptı. Açılışa katılanlar ellerinde ” Gaz ile değil kas ile yol alın” , ” her gün spor için trafikte bisikletle yol alın” ve ” trafikte rahat hayat için pedal bas ” dövizleriyle 5, 5 kilometre pedal basarak Kemal Elgin Bulvarı’na geldi.

Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar, “Çift şeritli gidiş-geliş 20 metre genişlikteki araç yolunda iyileştirme yapılarak 150 santim genişliğinde çift yönlü bisiklet yolu yapılmıştır. Ayrıca engelli ve görme engelliler için kaldırım düzenlemesi yapılmıştır. 105 günde bitirilen yolumuz 6,5 milyon liraya mal olmuştur. Proje kapsamında bisiklet park yeri ve park istasyonları kurulmuştur. Ayrıca kent kart uygulamasıyla vatandaşlar ve turistler park istasyonlarından bisiklet kiralayabileceklerdir. Ekim başından itibaren kalan 4,5 kilometrelik yolun iyileştirme ve bisiklet yoluna dahil edilmesi için projeler tamamlanmıştır. İlçenin Avrupa kentlerini aratmayan modern yapıya kavuşması için çalışmalarımız devam etmektedir” dedi.

Konuşma sonrası açılan masalarda katılımcılara meşrubat ve kuru pasta ikram edildi.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest