bordo-bereliler-operasyon-marmaris-(2)Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a saldırı düzenlemek amacıyla Marmaris’e gelen ve çatışmada iki polisi şehit ederek kaçan darbeci askerlerden yakalanması için çalışmalar sürüyor.

Muğla- Denizli karayolu Gazeller Mevkii’ndeki dağlık ve ormanlık alanda eli silahlı askerlerin gezindiği ihbarıyla, bordo bereli askerlerin katılımıyla operasyon başlatıldı. 40′ı Marmaris Şehir Stadı’na inen iki helikoptere binen, 20′si ise karadan yola koyulan toplam 60 bordo berelinin katılımıyla bölgede operasyon başlatıldı.

Marmaris Saldırısına Katılanlardan Bir Asker Daha Yakalandı

Öte yandan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 15 Temmuz darbe girişimi sırasında bulunduğu Marmaris’teki otele o ayrıldıktan kısa süre sonra helikopterle gelip saldırıda bulunan darbeci askerlerden biri daha yakalandı.

Saldırıya katılan ekipte olan ve kimliği henüz açıklanmayan asker,Ula İlçesi Akyaka Mahallesi’nde otostop yapmak isterken yakalandı. Armutalan Mahallesi’nde de kıyafet çalarken görüldükleri belirtilen 3 asker de bu bölgede aranıyor.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest