marmariste-bisikletli-zabita-timleri-(2)Muğla’nın Marmaris İlçe belediyesi tarafından oluşturulan bisikletli zabıta timi görevine başladı. Bisikletli zabıtaların, açılışı yapılan 5,5 kilometrelik bisiklet yolunda görev yapacağı bildirildi.

Marmaris Belediyesi tarafından dün (Perşembe) açılışı gerçekleştirilen 5,5 kilometrelik bisiklet yolunda görev yapacak yeni zabıta timleri oluşturuldu. İlk olarak iki bisikletli zabıta timi 08.30-17.30 saatleri arasında görev yapacak. Muğla il ve ilçelerinde bir ilk olan tim, kaldırımlara park eden araçlar, bisiklet yoluna park etmiş araçları engelleyecek ve bisiklet sürücülerinin güvenliğini sağlayacak. Haziran ayı başında ise dört kişi ile yedi gün yirmi dört saat denetimlerini sürdürecek.

Marmaris Belediyesi Özel Kalem Müdürü Sedat Kirt, “Açılışını yaptığımız trafiğin yoğun olduğu Turban Mevkii’nden Kemal Elgin Bulvarı’na kadar olan 5,5 kilometrelik bisiklet yolu için yeni zabıta timleri oluşturduk. İlk etapta iki kişiden oluşan bisiklet zabıta timlerimiz denetimlerine başladı. Araçların yoğun olduğu caddelerde bisiklet sürücülerin güvenliğini sağlayacak. Kaldırımlara gelişi güzel park eden araçlar engellenecek” dedi.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest