hasan-mengi-acar-unluMuğla’nın Marmaris İlçesi’nde, CHP İlçe Başkanı Acar Ünlü’yü ziyaret eden Deniz Ticaret Odası Marmaris Şubesi Başkanı Hasan Mengi, 2016 turizm sezonundaki düşüşü avantaja çevirmek için çalıştıklarını belirterek iş yükünün azalması nedeniyle artan zamanı önümüzdeki yıllar için yapılacak yatırımları planlamaya ayırmak gerektiğini vurguladı.

Deniz Ticaret Odası (DTO) Marmaris Şubesi yönetimi CHP İlçe yönetimini ziyaret etti. CHP İlçe Başkanı Acar Ünlü, bölge turizminde önemli bir ayak olan deniz turizmiyle ilgili sıkıntıları çözmek için bu tür görüşmelerin şart olduğunu belirterek, ilerleyen zaman içerisinde ilçe turizmi adına yapılması gerekenleri ortak kararlarla hayata geçireceklerini söyledi.

Marmaris DTO Başkanı Hasan Mengi, Ören’den Dalaman’a kadar 640 kilometrelik sahilde deniz turizmine hizmet verdiklerini belirterek, “Doğa harikası olan bu bölgede en büyük sıkıntımız özel çevre koruma ve SİT yasakları. Deniz üzerinde yazın gelen teknelere her türlü hizmeti sağlayabiliyoruz. Ancak teknelerin kara surveyleri ile alakalı çekek yerleri maalesef ki yetmiyor. Bunun için girişimlere başladık. Yaşadığımız doğal çevreye en ufak bir zarar vermeden özellikle amatör amaçlı kullanılan tekneler için çekek yerleri yapacağız” dedi. Mengi ayrıca 2016 turizm sezonunda yaşanacak olan düşüşü avantaja çevirmek için çalıştıklarını belirterek, “Sezonun kötü geçmesini avantaja çevirmeliyiz. Bu yıl iş yükümüz geçen yıllara göre az olacak. Bu kalan zamanı iyi değerlendirip ilerleyen seneler için yatırımlar yapılmalı” dedi.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest