marmariste-sofor-esnafina-teror-egitimiMuğla’nın Marmaris ilçesinde toplu taşımacılık hizmeti veren dolmuş ve taksi şoförlerine polis tarafından terör tedbirleri ile trafik kuralları hakkında bilgilendirme yapıldı.

Marmaris İlçe Emniyet Müdürlüğü, Marmaris Şoförler Otomobilciler ve Kamyoncular Odası iş birliğiyle “Terör ve trafik kuralları” adı altında toplu taşımacılık hizmeti veren şoförlere bilgilendirme toplantısı düzenledi. İlçe Şoförler, Otomobilciler ve Kamyoncular Odası hizmet binasında yapılan toplantıda, Marmaris Terörle Mücadele ve Güvenlik Büro Amiri Başkomiser Nedayi Atakan, sinevizyonla alınacak tedbirler konusunda bilgi verdi.

Şehir içi toplu taşımacılık yapan sürücülerin polisin eli ayağı olduğunu söyleyen Başkomiser Atakan, “Buradaki amacımız, sürücüleri şüpheli kişiler konusunda bilinçlendirmek ve kendine güveni sağlamaktır. Taksi ve şoförlerimiz polise, doğru eşkal, adres ve zaman vermesini çok önemli. Ayrıca araçlarının içinin görülebileceği şekilde olmalıdır. Aldığınız müşteriler çanta veya bavulla biniyorsa aynı şekilde inmesi için dikkatli olunmalıdır. Karşılaşılan şüpheli bir durumda ilk olarak 155 Polis İmdat hattını mutlaka aramalısınız” dedi.

Marmaris Trafik Tescil Büro Amiri Komiser Hüseyin Çetinel ise toplu taşıma araçlarıyla ilgili trafik kuralları hakkında bilgi vererek araç içlerinin görünmesi için filmli camların sökülmesini ve “yolcu indi-bindi”nin sadece duraklarda yapılmasını istedi.

Bilgilendirme toplantısının ikinci bölümü basına kapalı sürdü. Marmaris Emniyet Müdürlüğü yetkilileri; kamu kurum kuruluş, oda üyeleri, esnaf ve şoför esnafına bilgilendirme toplantılarının Aralıklı olarak yıl sonuna kadar devam edeceğini bildirdi.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest