marmariste-isletmelere-sigara-denetimi-(1)Muğla’nın Marmaris İlçesi’nde Bodrum Halk Sağlığı Müdürlüğü Toplum Sağlığı Merkezi ekiplerinin 170 iş yerine yaptığı sigara denetiminde tütün kanunlarına muhalefet eden 6 restoran ile 5 vatandaşa tutanak tutularak 4207 sayılı yasaya göre işlem yapıldı.

Marmaris İlçesi’nde dün (Çarşamba) sivil polis eşliğinde Kapalı Çarşı, Yat Limanı ve oteller bölgesi olarak adlandırılan Uzunyalı Mevkii sahilindeki restoran ile kafeteryalarda sigara denetimi yapan Bodrum Halk Sağlığı Müdürlüğü Toplum Sağlığı Merkezi Tütün Denetim Ekipleri, bir günde 170 işletme ve 10 otel denetledi. Denetimlerde kapalı alanda sigara içen 5 kişiye 105 lira ve kapalı alanda sigara içilmesine izin veren 6 işletmeye bin 432 ile 7 bin 179 lira arası para cezası tutanağı tutuldu. Ekipler, tütün ve tütün mamullerinin yasak olduğu alanlar hakkında bilgilendirmede bulunuldu. Tutulan tutanaklar cezai işlem başlatılması için Marmaris Kaymakamlığı’na teslim edildi.

Bodrum Halk Sağlığı Müdürlüğü Toplum Sağlığı Merkezi Tütün Denetim Ekipleri, “Muğla ve ilçelerinde çapraz denetim olarak adlandırdığımız bir uygulama başlattık. Bodrum ekipleri Marmaris’te, Marmaris’te bulunan görevlilerimiz de Fethiye’de haftanın üç günü denetim yapmaktadır. Amacımız cezalandırmak değil, vatandaşlarımızın sağlığını korumaktır. Tutulan tutanaklar cezai yaptırımların uygulanması için Marmaris Kaymakamlığı’na teslim edildi” dedi.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest