marti-sedat-icin-mevlit-okutup-lokma-dokturuldu_2Bodrum’da eşi ve kızıyla birlikte çıktığı günübirlik mavi turda teknenin pervanesine takılarak yaşamını yitiren, belediyede taşeron temizlik işçisi 52 yaşındaki Sedat Yılmazer, ölümünün 40′ıncı gününde, mevlit okutulup, lokma dağıtılarak anıldı. Mevlide, Bodrumspor 1931 Taraftarlar Derneği üyeleri de katılıp, Yılmazer için dua etti.

Bodrum Belediyesi’nde taşeron firmaya bağlı olarak temizlik işçisi olarak çalışan ve çevresinde “Martı Sedat” olarak tanınan Sedat Yılmazer, geçen 6 Temmuz’da eşi Yıldız Yılmazer ve kızı Gizem Yılmazer ile 14 metrelik “Balmahmut” adlı tekneye binerek, günübirlik mavi tura çıktı. Yılmazer Ailesi dışında 25 turistin de bulunduğu tekne, Akyarlar Mahallesi, Aspat Mevkisi açıklarında demirledi. Yılmazer, iddiaya göre, teknenin motorlarını durdurmasını beklemeden denize atladı. Eşi ve kızı ile turistlerin gözü önünde akıntıyla teknenin altına sürüklenen Yılmazer, pervaneye takılarak yaşamını yitirdi. Beşiktaş ve Bodrumspor taraftarı olan ve maçlarını kaçırmayan Yılmazer, memleketi İzmir’in Bayındır ilçesi kırsal Çiftçigediği Mahallesi’nde, Bodrumspor 1931 Taraftarlar Derneği Başkanı Tamer Yaman ile 30 taraftarın da katıldığı törenle toprağa verildi.

marti-sedat-icin-mevlit-okutup-lokma-dokturuldu_Yılmazer, ölümünün 40′ıncı gününde ailesi ve sevenleri tarafından anıldı. Ailesi ve sevenleri Yılmazer’in anısına Bodrum Belediye Meydanı’nda lokma döktürdü. Daha sonra Yılmazer için mevlit okutuldu.

Bodrum Çarşı Grubu üyeleri Birol Ahir, ölümünün 40′ıncı gününde arkadaşları Martı Sedat’ı andıklarını belirtip, “Savcılık tarafından arkadaşımızın öldüğü kazayla ilgili ‘kovuşturmaya gerek olmadığı’ kararı alınmış ve bu karar eşine tebliğ edildi. Bu karara gerekli tirazların ailesi tarafından yapılmasını sağlayacağız. Bu olayı gören şahitlerin olduğunu biliyoruz. En kısa zamanda bu olaya neden olan sorumluların ortaya çıkarılmasının takipçisi olacağız. Bu olayı canlı olarak gören kızı ve eşinin ifadelerin alınmaması büyük eksikliktir. Bir daha böyle bir olayın yaşanmaması için teknelerde alınması gereken tedbirler konusunda bu davanın yararlı olacağını düşünüyoruz”

Ahir, Martı Sedat’ın sürekli gittiği tribünün kapısına Bodrumspor Kulübü taraftarları olarak “Martı Sedat Tribünü” adını verdiklerini de söyledi.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest