mazot-dokulen-yolda-devrildiBodrum’da mazot dökülen yolda sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybettiği kamyonet devrildi. Kendi imkanlarıyla araçtan çıkan sürücü Mehmet Uçar, kazayı sıyrıklarla atlattı.

Kaza, dün akşam, Bodrum-Milas Karayolu Yokuşbaşı Mevkii’nde meydana geldi. Mehmet Uçar’ın direksiyon hakimiyetini kaybettiği 48 V 5455 plakalı kamyonet, refüje çarpıp devrilerek yan yattı. Sebze ve meyve toptancısı bir firmaya ait kamyonetten kendi imkanlarıyla çıkan sürücü Uçar, kazayı sol ayak bileğindeki incinme ve sıyrıklarla atlattı. Kazanın, başka bir araçtan dökülen mazotun, yolu kayganlaştırması nedeniyle meydana geldiği anlaşıldı.

Devrilen kamyonet nedeniyle bölünmüş yolda trafik akışı, kontrollü olarak kısa bir süre tek şeritten sağlandı. Çağrılan çekicinin kamyoneti yoldan kaldırması için çalışmaya başlamasıyla yol tamamen trafiğe kapandı. Polis ekipleri, sürücüleri alternatif iki tali yola yönlendirmeye çalıştı. Ancak yoğun araç trafiği nedeniyle yaklaşık 3 kilometrelik araç kuyruğu oluştu. Dökülen mazot nedeniyle yolun kayganlaşan kısmına talaş serpildi. Kamyonet uzun bir çabanın ardından yoldan kaldırıldı, trafik akışı 1 saat 15 dakika sonra normale döndü. Polis, kazayla ilgili soruşturma başlattı.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest