mentesede-lale-zamani_2817_dhaphoto3Menteşe ilçesinde, belediye tarafından dört bir yanına toplam 29 bin 570 adet lale soğanı ve nergis dikildi. Dikilen çiçekler ilçeyi rengarenk bir görüntüye kavuşturdu.

Menteşe Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından, Milli Piyango Binası önüne 4 bin 900, İmam Hatip Lisesi önündeki refüje 2 bin 400, Karamehmet Mahallesi Menteşe Evleri’ne 4 bin 200, Belediye Parkı’na 5 bin, Park ve Bahçeler Müdürlüğü önüne 5 bin, İsmet İnönü Caddesi’ne 1650, Kurşunlu Camisinin önündeki ve kuyumcular sokağındaki saksılara 810, Kipa Alışveriş Merkezi önüne 4 bin 410 ve Muğla Valiliği önüne de 1200 adet olmak üzere toplamda 29 bin 570 adet lale soğanı ve nergis dikti.

CHP’li Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, laleler ile şehrin daha güzel bir görünüme kavuştuğunu söyledi. Başkan Gümüş,”Her yıl şehrimizin yeşil alan, meydan ve refüjlerine diktiğimiz laleler ile ilçemiz, daha güzel görünüyor. Vatandaşlarımızın da beğenisini alan laleler ilçemizi ziyaret eden yerli-yabancı turistlerin de ilgisini çekiyor. Baharın gelmesiyle belediye olarak kentimizin daha güzel görünmesi ve ilgi çekmesi adına çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest