buyuyunce-ne-olsam-projesi-(1)Muğla’nın Ortaca ilçesindeki Şehit Piyade Asteğmen Ünal Daka İlkokulu öğrencileri “Büyüyünce Ne Olsam” projesi ile ileride seçebilecekleri meslekleriyle ilgili ziyaretler yaparak hedef belirlemeye başladı.

Şehit Piyade Asteğmen Ünal Daka İlkokulu öğrencileri Ortaca Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Yılmaz’ı ziyaret ederek “Büyüyünce Ne Olsam” projesi kapsamında hazırladıkları soruları sordu. Ortaca Adliyesi’nde mahkeme salonunu ve ilgili birimleri gezen öğrenciler, Başsavcı Yılmaz’dan mesleği ve kariyeri hakkında bilgi aldı. Öğrenciler ile tek tek ilgilenen Yılmaz, onların hukuka ilgi duymasından memnun olduğunu ifade etti.

Okullarında hazırladıkları “Büyüyünce Ne Olsam” Projesi ile 95 öğrencinin ilerde yapmak isteyebilecekleri meslekler hakkında fikir sahibi olmasını amaçladıklarını belirten Şehit Piyade Asteğmen Ünal Daka İlkokulu Müdürü Önder Aktaş, “Öğrencilerimiz proje kapsamında ilk olarak Cumhuriyet Başsavcımız Mehmet Yılmaz’ı ziyaret etti. Bir sonraki ziyaretimizi Ortaca Kaymakamı Fatih Ürkmezer’e yapacağız. Hakimlik, savcılık ve avukatlık meslekleri ile ilgili bilgi alan öğrencilerin, mesleklerin icra edildiği ortamları görüp, yaşayarak öğrenmelerini, başarılı insanları rol model almalarını, kendilerini keşfetmelerini ve hedef koymalarını istiyoruz” dedi.

Başsavcı Yılmaz, ziyaretine gelen öğrencilere hediye verdi.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest