dubai-turizm-fuari-(1)Güney Ege Kalkınma Ajansı’nın (GEKA) Aydın, Denizli ve Muğla’nın turizm potansiyelini Ortadoğu turizm pazarında tanıtmak amacıyla, Dubai Turizm Fuarı’nda açtığı Güney Ege standı sayesinde yeni iş bağlantılarının temelleri atıldı.

Dubai’de 25- 28 Nisan 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilen Turizm Fuarı’nda (Arabian Travel Market), GEKA tarafından tahsis edilen Güney Ege standı turizm profesyonelleri tarafından ilgiyle karşılandı. Ortadoğu turizm pazarı ile dünya turizminin temsilcilerini bir araya getiren fuarda, Güney Ege bölgesinden turizm kurum ve kuruluşları GEKA’nın Avrupa holünde tahsis ettiği stant alanında turizm profesyonelleri buluştu. Güney Ege’den Denizli Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği (DENTUROD), Bodrum Yarımadası Tanıtma Vakfı (BOYTAV), Muğla Ticaret ve Sanayi Odası (MUTSO) ile Marmaris Belediyesi otuz dokuz metrekarelik stant alanında bölgenin ve bulundukları destinasyonların tanıtımını yaptı.

Özellikle otel ve turizm işletmeleri yetkilileri, tur operatörleri, seyahat acenteleri yetkilileri, turizm tedarikçileri, diplomatik temsilcilikler ve etkinlik organizatörleri turizm profesyonelleri ile birebir görüşmelerin yapıldığı fuarda, Arap turist pazarının Güney Ege Bölgesi’ne yönlendirilmesi için bağlantılar kuruldu. 22 senelik geçmişe sahip ve Ortadoğu coğrafyasında gerçekleştirilen en büyük turizm fuarı olan Dubai Turizm Fuarı’na, özellikle hedef kitlesi Ortadoğu ülkelerinden gelen turistlere kendini göstermek isteyen ülkeler katılıyor. GEKA bölge turizminin çeşitlendirilmesi ve rekabet gücünün artırılması amacıyla küresel turizm odağı Güney Ege vizyonu çerçevesinde yaklaşık 4 yıldır turizmde tanıtım ve lobicilik faaliyetleri yürütüyor. Bu amaçla, ulusal ve uluslararası turizm arenasında ağırlığı olan fuarlara düzenli olarak katılım sağlayan GEKA, önümüzdeki dönemde de farklı ülkelerin turizm pazarlarına yönelik faaliyetlere ağırlık vermeyi planlıyor.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest