ortaca-ve-dalamanda-fetoye-3-tutuklama-daha_6Muğla’da FETÖ Operasyonları Sürüyor

Muğla’da, FETÖ/PDY ile mücadele kapsamında çıkarılan kanun hükmünde kararname (KHK) ile 200′ü aşkın polis ve 211 öğretmen meslekten ihraç edildi.

FETÖ/PDY’nin 15 Temmuz’daki kanlı darbe girişiminin ardından başlatılan mücadele kapsamında çıkarılan kanun hükmünde kararname ile Muğla’da 211 öğretmen meslekten atıldı. Öğretmenlikten atılanların ilçelerdeki dağılımı şöyle: Bodrum 4, Dalaman 11, Fethiye 61, Kavaklıdere 5, Köyceğiz 14, Marmaris 6, Menteşe 34, Milas 21, Ortaca 4, Seydikemer 25, Ula 3 ve Yatağan’da 23. FETÖ kapsamında öğretmenlikten atılmayan tek ilçenin Datça olduğu görülürken, en fazla gerçekleştiği ilçe ise 61 kişi ile Fethiye oldu.

Muğla İl Emniyet Müdürlüğü’nde görevli 200′den fazla polis de kanun hükmünde kararname ile mesleklerinden ihraç edildi.

Ortaca ve Dalaman ilçelerindeki FETÖ/PDY soruşturmasında gözaltına alına 6 kişi adliye sevk edildi. Nöbetçi sulh ceza hakimliği, şüphelilerden 3′ünü tutukladı. Aynı operasyon kapsamında tutuklu sayısı 11 kişiye çıktı.

Ortaca ve Dalaman’da polis, geçen 20 Ağustos’ta, FETÖ/PDY’yle ilişkisi olduğu ileri sürülen şüphelilere yönelik eş zamanlı operasyon yaptı. Toplam 16 ev ve iş yerine düzenlenen operasyonlarda, 7′si Dalaman’da 9′u ise Ortaca’da olmak üzere 16 kişi gözaltına alındı. Şüphelilerin ev, iş yeri ve otomobillerindeki aramalarda bulunan ve FETÖ/PDY ile ilgili olabileceğinden şüphelenilen çok sayıda belge, bilgisayar kasası ve dijital veriye el konuldu. Gözaltına alınan 16 kişiden 10′u geçen salı günü adliyeye sevk edildi. Şüphelilerden 8′i tutuklandı, biri savcılıktan, diğeri yurt dışı yasağı ve adli kontrol şartıyla serbest kaldı. Diğer 6 şüpheli ise dün adliyeye sevk edildi. Nöbetçi sulh ceza hakimliği altı şüpheliden A.A. , S.Ç., Y.O.’yi tutukladı. M.A.O., A.Ş. ve A.T. adlı üç şüpheli ise yurt dışı yasağı konularak adli kontrol şartıyla serbest kaldı. Böylelikle 16 şüpheliden 11′i tutuklanmış oldu.

Marmaris Merkezli FETÖ Operasyonunda 8 Gözaltı

Marmaris merkezli 3 kentte düzenlenen FETÖ/PDY operasyonunda 8 kişi gözaltına alındı.

Marmaris Cumhuriyet Başsavcılığı’nın başlattığı soruşturma kapsamında Marmaris Terörle Mücadele Amirliği ekipleri, operasyon yaptı. Bu sabah Marmaris başta olmak üzere Ankara ve Kocaeli Gölcük’te FETÖ/PDY üyesi olduğu iddiasıyla 8 kişi gözaltına alındı. Marmaris merkezde, Merkez Komutanlığı Lojmanı ve Aksaz Deniz üssü lojmanlarında kalan M.U. (44) E.Ç. (37), Ö.E. (34), U.K. (29) adlı muvazzaf askerler ile sivil memur olan B.A. (37), Gölcük’te A.İ. (28) ve H.H. (30), Ankara’da G.Ö. gözaltına alınarak emniyete götürüldü. Şüphelilerin evleri, araçları ve iş yerlerinde arama yapıldı. Aramalarda ele geçirilen dijital materyallere mahkeme kararı gereği el konuldu. Gölcük ve Ankara’da yakalanan şüphelilerin Marmaris’e getirileceği belirtildi.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest