57nci-alay-vefa-yuruyusu-(4)Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün düzenlediği “57′nci Alay Vefa Yürüyüşü”ne katılanlar Çanakkale Savaşları’nda kahramanlıklarıyla destanlar yazan 57′nci Piyade Alayı şehitlerini andı.

Muğla’daki “57’nci Alay Vefa Yürüyüşü” öncesi, sabah erken saatlerde başlayan anma programında, 57′inci Alay’ın son yemeği olan kırık buğday çorbası ikramı yapıldı. Daha sonra Cumhuriyet Meydanı’ndan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne kadar şehitleri anma yürüyüşü yapıldı. Mehteran takımıyla yapılan yürüyüşe Vali Amir Çiçek, İl Jandarma Alay Komutanı Kıdemli Albay Yavuz Özfidan, Menteşe Kaymakamı Zeki Arslan, Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, CHP’li Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, kamu-kurum müdürleri, şehit yakınları, gaziler, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı. Öğrenciler yürüyüş boyunca ellerinde Türk bayrağı sallayıp, “Şehitler ölmez, vatan bölünmez” sloganları attı.

Yürüyüş öncesi konuşan Vali Çiçek, “Çanakkale Savaşları’ndaki kahramanlıklarıyla destanlaşan 57′inci Piyade Alayı şehitleri başta olmak üzere bu vatan savunması için şehit düşen tüm asker ve polislerimize, ebediyete intikal ekmiş gazilerimize Allah’tan rahmet diliyor, yaşayan gazilerimize de uzun ömürler diliyorum. Vatan ve Cumhuriyet öyle kolay kurulmadı. Bayrak, vatan ve birliğimiz için hala mücadele edenlere minnettarız” dedi.

Etkinliğin ardından lokma ikramı yapılırken, tüm şehitler için Kuran-ı Kerim okundu.

Haber: DHA

 

Paylaş
  • gplus
  • pinterest