muglada-otomobil-lastikleri-kesildi-(1)Muğla’da, park halindeki 15 otomobilin lastikleri, kimliği belirsiz kişi ve kişilerce kesildi. Bir otomobilin camı kırılırken, hırsızlık yapılmadığı belirtildi.

Muğla’nın merkez ilçesi Menteşe’nin Müştakbey Mahallesi’nde bu sabah işe gitmek için evlerinden çıkanlar, akşam yol kenarına park ettikleri otomobillerinin lastiklerinin kesilerek, patlatıldığını görünce şoke oldu. Mağdur olan 15 otomobil sahibinin şikayeti üzerine polis, tutanak tutup, parmak izi incelemesi yaptı. Polis, otomobillerin lastiklerini kesen kişi veya kişilerin yakalanması için çalışma başlatırken, çevredeki iş yerlerinin güvenlik kamerası kayıtları incelemeye alındı.

Mağdurlardan Şükrü Şimşek, “Geçtiğimiz yıl burada yine otomobillerin lastikleri kesilmişti. Bunu yapanları kınıyorum. Polisin, en kısa sürede otomobillerin lastiklerin kesen bu kişileri bulup, gereken cezayı almalarını sağlamalarını istiyoruz” dedi.

İşçi emeklisi Mehmet Saydan ise, “Bunu yapanların elleri kırılsın. Yazıklar olsun diyorum. Bu kişilerin ne istediğini anlamak mümkün değil. Organize olup, sokakta bulunan otomobillerin lastiklerini gelişigüzel kesmişler. 15 otomobil lastiği kesiliyorsa burada bir sıkıntı var demek” diye konuştu.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest