engelli-ailelerine-kisa-mola-tesisi (2)Muğla’da büyükşehir belediyesi tarafından 200 bin lira harcanarak yaptırılan ailelerin engelli bireylerini süreli olarak bırakabilecekleri Engelli Ailelerine Kısa Mola Tesisi törenle açıldı.

Muğla’nın merkez ilçesi Menteşe’nin Muslihittin Mahallesi Meydan Bulvarı Mehmet Zekayi Sokak üzerindeki zemin dahil üç katlı tesisin açılışına CHP’li Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman, Menteşe Kaymakamı Zeki Arslan, CHP’li Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, Aile ve Sosyal Politikalar Muğla İl Müdürü Ali Akkuzu, Muhtarlar Birliği Derneği Başkanı Şükrü Arık, daire müdürleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Açılışta konuşan Muğla Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Hacı Koç, evde bakım hizmeti, hasta nakli, engelli nakli, destek kart, engelli plajı gibi birçok yeni ve çağdaş projeyi Muğla’da hayata geçirdiklerini, bu yeni projeyle engelli bireylere sahip ailelere kendilerine zaman ayırabilmeleri için kısa bir mola verdireceklerini söyledi. Ailelerin engelli bireylerini uzman ekiplere emanet ederek özel işlerine zaman ayırabileceklerini söyleyen Koç, tesisin engelli bireylerin sıkılmadan vakit geçirebilecekleri şekilde tasarlandığını belirtti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün ise, Muğla’da vatandaş odaklı, sosyal belediyecilik anlamında birçok yeni hizmeti vatandaşlara sunmanın gurur ve mutluluğunu yaşadıklarını belirtip, “Engelli ailelerimiz için kısa mola hizmetimiz Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşıyor ve 10-16 Mayıs Engelliler Haftası’nda hizmete başlaması da çok anlamlı oldu. Günün 24 saatini engelli bireylerine ayıran, bütün dikkatini, mesaisini gözü gibi baktığı engelli ve özel aile ferdine ayıran özellikle kadınlarımız için bu hizmetimizi hayata geçirdik. Bu hizmetimizden yararlanmak için bizleri arayarak randevu alan ailelerimiz engelli bireylerini bu özel vatandaşlarımız için hazırlanan tesisimizde uzman ekiplerimize belirli bir süre içinde emanet ederek özel işlerine zaman ayıracak, doktora gidecek ya da bir akrabasını ziyaret ederek kahvesini içecek. Bu arada engelli bireylerini tesisimize bırakan ailelerimizin aklı, yüreği rahat olacak. Çünkü bu tesiste engelli bireylerimiz uzman ekiplerimiz ve arkadaşlarıyla zaman geçiriyor, oyunlar oynuyor olacak. Muğla Büyükşehir Belediyesi olarak engelleri sevgiyle, hoşgörüyle aşacağımıza inanıyoruz. Sosyal projelerimizi ve vatandaşlara dokunan hizmetlerimizi Muğla’da hayata geçirmeye devam edeceğiz” dedi.

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin Engelli Ailelerine Kısa Mola Hizmeti’nden yararlanmak için vatandaşlarımızın 444 48 01 numarasından sonra 7′yi tuşlayıp en az bir gün öncesinden randevu alması gerekiyor. Engelli Ailelerine Kısa Mola Hizmeti günde 12 engelli ailesine hizmet verebilecek ve engelli ailelerimiz engelli bireylerini ayda 4 defa 3 saatliğine tesise bırakabilecekler.

Engelli bireylerle sanat eğitimi çalışmaları kapsamında hazırlanan resim sergisi açılışı yapıldı ve katılımcılara teşekkür belgesi verildi.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest