nihat-ozturkAK Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk, Muğla merkezde dar gelirli vatandaşları ev sahibi yapacak ikinci etap TOKİ ihalesinin gerçekleştiğini söyledi.

AK Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk, Muğla genelinde takip edilen TOKİ ihaleleriyle ilgili bilgi verdi. Amaçlarının kentte konut sahibi olmayan dar gelirli vatandaşlara bir anahtar kazandırmak olduğunu söylen Öztürk, şöyle konuştu:

“Muğla merkezde uzun zamandan beri takip ettiğimiz ikinci etap TOKİ konutlarının ihalesi geçtiğimiz günlerde yapıldı. İhale kapsamında 1100′den fazla konut sahiplerini bekliyor olacak. Muğla’mızın uzun zamandır beklediği bir projeydi. İnşallah Haziran ayında yer teslimi yapılarak başvurular başlayacak. Özellikle hasretle bekleyen vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olsun.”

Kentin turistik ilçeleri Marmaris, Bodrum ve Fethiye’de de çalışmaların sürdüğünü belirten Nihat Öztürk “Ben hiçbir yerde TOKİ yapılmasın diye istek görmedim. Ancak Özellikle Marmaris ve Bodrum ilçelerimizde yapılmasın diye bir takım kampanyalar yürütülüyor. TOKİ’ler büyük yüksek binalar ve kentin dokusuna aykırı olarak gösterilmeye çalışılıyor. Bunu birçok kez açıkladık. Buradan bir kez daha açıklamak istiyorum: biz özellikle Bodrum, Marmaris ve Fethiye’de planladığımız projeleri tamamen o bölgenin mimari yapısına ve dokusuna uygun projeler olarak tasarlıyoruz. Tüm bunlara rağmen halen buralarda farklı algılar yaratmaya çalışıyorlar. Bizler elimizden geldiğince dar gelirli vatandaşlarımızın, ev sahibi olamamış ve bunu umutla bekleyen vatandaşlarımızın ev umutlarını yeşertmek için projelerimize devam edeceğiz. Nasıl Muğla’da ikinci etaba başladıysak, turistik ilçelerimizde de bu süreci tamamlayacağız. Şu an yerlerle ilgili görüşmeler devam ediyor. Kısa sürede sizler aracılığıyla müjdeyi vatandaşlarımıza vereceğiz” dedi.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest