muglada-demokrasi-yuruyusu-(1)Marmaris İlçesi’nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kaldığı otele saldırının da yapıldığı darbe girişimi, Muğla’da geniş katılımlı olarak düzenlenen “Demokrasi Yürüyüşü” ile protesto edildi.

Muğla’nın merkez ilçesi Menteşe’de, Valilik tarafından “Demokrasi Konvoyu, Yürüyüşü ve Şöleni” düzenlendi. Şehitler Anıtı’nda yaklaşık 500 araç, sahipleri tarafından Türk bayrakları ve Atatürk posterleri ile donatıldı. Kent merkezinde tur atan konvoy renkli görüntülerin oluşmasına neden oldu.

Akyol Mahallesi’nde Mehter Takımı’nın da yer aldığı Demokrasi Yürüyüşü’ne Muğla Valisi Amir Çiçek, Ak Parti milletvekilleri Yalçın Akdoğan, Hasan Özyer, Nihat Öztürk, CHP milletvekilleri Akın Üstündağ, Nurettin Demir, Muğla İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Yavuz Özfidan, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’li Osman Gürün, Muğla Cumhuriyet Başsavcısı Necip Topuz, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar, Muğla Baro Başkanı Cumhur Uzun, Muğla İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, CHP’li Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, vali yardımcıları, kaymakamlar, ilçe belediye başkanları, kamu kurum ve kuruluşlar, sivil toplum örgütleri, siyasi partilerin temsilcilerinin de aralarında bulunduğu yaklaşık 5 bin kişi katıldı. Kalabalık; Türk bayrakları, Atatürk ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın posterleri taşıdı.

Cumhuriyet Meydanı’nda son bulan yürüyüş, Demokrasi Şöleni ile devam etti. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından protokol üyeleri, sırayla halkı selamladı. Kuran-ı Kerim okunmasının ardından yapılan konuşmalarda birlik ve beraberliğe değinildi.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest