multeci-operasyonu-mobesede-_42Bodrum’da silahlı insan tacirlerinin olabileceği şüphesiyle polis tarafından durdurulan otomobilden, 1 göçmen kaçakçısıyla 9 Pakistan uyruklu mülteci çıktı. O anlar, mobese kamerasına yansıdı.

Jandarma ekipleri Aydın’da, bir minibüs içinde mülteci grubunu yakaladı. Bu minibüse öncülük yaptığı sanılan bir otomobilde silahlı insan tacirleri olduğunu düşünen güvenlik güçleri, Bodrum yönüne giden aracın durdurulması, içindekilerin yakalanması için polisle temasa geçti. Polis de kent girişinde hazırlık yaptı.

Saat 02.30′da ilçeye giriş yapan otomobil, durduruldu. Etrafı sarılan otomobilden 9′u Pakistan uyruklu 10 kişi çıktı. Üst aramalarının ardından 9 Pakistanlı emniyete götürüldü. Organizatör olduğu belirlenen 1 kişi ise gözaltına alındı. O anlar, Bodrum Kent Güvenlik Yönetimi Sistemi’ne bağlı mobese kameralarınca kaydedildi. Mülteciler işlemlerinin ardından Göç İdaresi Muğla İl Müdürlüğü yetkililerine teslim edildi. Sürücü olan organizatör ise sevk edildiği adliyeden tutuksuz yargılanmak üzere serbest kaldı.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest