re-max-sergiİstanbul ODTÜ Mezunları Derneği Fotoğraf Çalışma Grubu özenle hazırladıkları bir karma sergi ile 1-30 Haziran tarihleri arasında Bodrum’da olacaklar. 18 fotoğrafçının katıldığı sergi 1 Haziran Cumartesi günü saat 18:00 de yapılacak kokteyl ile açılacak.ergi, Re/Max Pasha Bodrum ofisi bünyesinde faaliyette bulunan Re/Max Pasha Art Galerisi’nde 30 Haziran tarihine kadar pazar hariç her gün saat 10:00-18:00 arası gezilebilecektir.

Sergide yer alan tüm fotoğraflar 200TL gibi sembolik bir fiyattan satışa sunulacak ve elde edilen gelir ODTÜ Mezunlar Derneği ‘Burs Havuzu’na aktarılarak aydınlık gençlerimizin eğitimlerine katkıda bulunulacaktır.

ODTÜ Mezunlar Derneği Fotoğraf Çalışma Grubu üyesi olan fotoğrafçılar kendilerini şöyle ifade ediyorlar:

“Fotoğraf her şeyden önce, insana ve çevreye bitmeyen bir merak ve ilgiyle yaklaşmak ve onu paylaşmak anlamına gelmektedir. Görsel ve duygusal dünyamızı zenginleştirerek, hayat ve etrafımız hakkında daha çok ve farklı şekillerde düşünmemize yol açabilmektedir.

FÇG (Fotoğraf Çalışma Grubu), bu ilgiyi, çevreye, canlılara saygı duyan, farkındalık geliştirmeyi şiar edinen ODTÜ ruhu ile kaynaştırma hedefi ile 2001 yılında oluşturuldu.

re-max-sergiO günden bu yana, tanıklıklarını fotoğraf haline getirerek anları muhafaza altına alırken, paylaşılan dostluklarla ve düzenlenen fotoğraf eğitimleriyle ana başka anlamlar katmakta, yeni bilgiler ve deneyimleri biriktirmekteler.

Sergi, gösteri, fotoğraf şenliği, proje gibi etkinliklerle fotoğraf dünyası ve meraklılarıyla yakın temas kurmanın yanı sıra, 2007 yılından itibaren hazırladıkları takvimlerin satışından elde edilen geliri İstanbul ODTÜ Mezunları Derneği’nin Burs Fonu’na aktarıyorlar.

Sanat aracılığıyla dostluklar kuruyorlar ve bu sevgiyi sizlerle çoğaltmak istiyorlar….”

Ve ekliyorlar:

“1 Haziranda Bodrum’da açılacak olan bu sergi aynı zamanda yakın zamanda kaybettiğimiz 68 kuşağının yiğit devrimcilerinden Tayfur Cinemre’ye ithaf edilmiş; üyesi olduğu ODTÜ FÇG’de (Fotoğraf Çalışma Grubu) paylaştığı fotoğraflarından ikisi de sergiye eklenmiştir.

Saygıyla anıyoruz ve hep anacağız.”

FOTOĞRAFÇILAR:

Abdulla Sert, Alper Baysal, Ayşegül Çaycı, Belkıs Örs, Cem Sarvan, Esma Tütem, Feramuz Kaya, Haldun Durukan, İnci Kayser, Jale Beşkonaklı, Leyla Tolun, Nazire Diker, Nergiz Savran, Neslihan Doğru, Nurdan Türker, Selçuk Kayan,Kadri Sina Dülgeroğlu, Yüksel Altun

Paylaş
  • gplus
  • pinterest

Yorum Yap