sevgi-sanat-atolyesinde-urettiklerini-sergilediler_5310_dhaphoto3Bodrum Yakaköy Sevgi Sanat Atölyesi’nde dekoratif özgün el sanatları ürünleri hazırlayan 7 engelli öğrenci, eserlerini sergiledi.

Bodrum Belediyesi Yakaköy Sevgi Sanat Atölyesi 3′üncü El Sanatları Sergisi’nin açılışı, Dibekli Han Yıldız Kenter Sanat Galerisi’nde yapıldı. Açılışa Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, CHP’li Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Bodrum Belediyesi Meclis Üyeleri ile çok sayıda vatandaş ve sanatsever katıldı. El sanatları eğitmeni Hilal Karakaş öğretmenliğinde yedi engelli öğrencinin dekoratif özgün el sanatları alanındaki ürünlerinden oluşan serginin açılışını Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz ile Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon birlikte yaptı. Sergi açılışında bir konuşma yapan Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, hayata geçirdiği en güzel projelerden birisinin Yakaköy Sevgi Sanat Atölyesi olduğunu belirterek, “Okullarda eğitim yaşını tamamlamış birçok arkadaşımıza Bodrum Belediyesi’nin imkanlarıyla en son Ortakent’te bir atölye açtık. Elimizden geldiği kadar onlara yardım etmiyoruz. Bir daha söylüyorum onlara yardım etmiyoruz. Onlara tekrar Türk toplumuna üretim kazandırma hedeflerini aşılıyoruz. Artık üreten insanlar oldular. Demek ki inanınca, birlikte ve beraber olunca, hoşgörümüzü biraz yüksek tutunca gerçekten engel tanımıyor” dedi. Kaymakam Bekir Yılmaz ise engelliliğin hayatın bir gerçeği olduğunu hatırlatarak herkesin bu riskle karşı karşıya olduğunu dile getirdi. Yılmaz, “Ülkemizde yaklaşık 10 milyona yakın engelli vatandaşımız var. Tabii onların hayatını kolaylaştırmak topluma kazandırmak bizim hem görevimiz hem de toplumsal sorumluluğumuz. Ben arkadaşlarımızı engelli görmüyorum onlar maşallah bizden daha kabiliyetli. Kendilerini tebrik ediyorum. Onlar bazen bizden daha çok hayata sarılıyorlar, seviyorlar, bazen hepimize örnek oluyorlar. Kendilerini tebrik ediyorum, hocamıza ve Belediye Başkanımıza da teşekkür ediyorum” dedi.

Yapılan konuşmalardan sonra sergi, geleneksel hale gelen çan çalınmasıyla açıldı. Açılışa katılanlar sergiyi gezerek Yakaköy Sevgi Sanat Atölyesi öğrencilerinin ürettiği hediyelik eşyalar hakkında bilgiler aldı. Sergi 16 Ekim’e kadar açık kalacak.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest

Yorum Yap