keith-raymond-gibson-(1)Muğla’nın Marmaris İlçesi’ne ay başında tatil için gelen, tişörtüne yazdırdığı “Kahpe terörist s…. Ben tatildeyim” yazısıyla dikkatleri çeken 61 yaşındaki İngiliz turist Keith Raymond Gibson, hasrete dayanamadı. Ülkesine döndükten bir hafta sonra tekrar Marmaris’e gelen Gibson, “Marmaris ve Türk insanını çok seviyorum. Hasrete dayanamadım geri döndüm” dedi.

Makine mühendisi olan emekli İngiliz turist Keith Raymond Gibson, ülkesinde çok sevdiği Türkiye ve Marmaris aleyhinde “gitmeyin terör ve savaş var” söylemlerine sinirlenerek tişörtüne Türkçe, “Kahpe terörist s… Ben tatildeyim” yazısı yazdırdı. Keith Raymond Gibson, bu ayın başında tişörtle Marmaris’e 10 günlüğüne yalnız tatile geldi. Üzerinde “Kahpe terörist s… Ben tatildeyim” yazılı tişörtüyle Marmaris’te dolaşan İngiliz turist, vatandaş ve esnafın ilgi odağı oldu. Tatili sonrası 13 Mayıs’ta ülkesine dönen Gibson, İngiltere’de kendisini bulan Türk vatandaşlarınca da ilgi gördü. İngiltere’de bir hafta kalan ve Marmaris hasretine dayanamayan Gibson, ilk uçakla geri geldi. Günübirlik tekne gezisi, safari ve bisiklet turlarıyla Marmaris sokaklarını karış karış dolaşan Gibson, kendisini tanıyan esnafla sohbet etti. Kordon Caddesi Anatolia Meydanı’nda basın mensuplarıyla karşılaşan Keith Raymond Gibson, yaşadıklarını Marmaris CHP Yönetim Kurulu Üyesi ve Turizmci Ahmet Göçer’in tercümanlığıyla anlattı.

Türk insanının misafirperver olduğunu dile getiren Gibson, şunları söyledi:

“İngiltere’de birçok medya grubu ve sosyal medyada Türkiye’ye tatile gitmeyin diye yalan haberler üretiyorlar. Ben de Türkiye ve Marmaris imajı konusunda ne yapabilirim diyerek bu tişörtü bastırdım. Ülkeme döndüğümde acaba insanlarımdan ve polisten kötü muamele görebilir miyim diye düşünmüştüm. Aksine çok büyük ilgi gördü. Facebook ve Twitter’da 37 bin tıklanma ve çeşitli web bloglarda ise yaklaşık 500 bin kişi beğeni yaptı. Giydiğim tişörtümü evimin girişine büyük gururla astım.”

Marmaris’te Yaşamak İstiyor

Oğlunun kendisine “Baba ne yaptın sen?” diye çıkıştığını da söyleyen Gibson, “25 yıldır Türkiye’nin çeşitli şehirlerinde tatil yapıyorum. Fakat Marmaris benim için çok özel ve güzel. Hasrete daha fazla dayanamadım ve tekrar Marmaris’e tatile geldim. İngiltere’de ve gittiğim her ülkede Türkiye ile Marmaris’in güzelliklerini anlatıyorum. Türk insanı misafirperver, başınıza bir şey geldiğinde hemen yardımcı oluyorlar. İmkanlarım yettiği sürece Marmaris’te tatil yapacağım. Geçen hafta İngiltere’ye döndüğümde aileme, Marmaris’te yaşamak istediğimi söyledim. Ailemden şimdilik bir cevap alamadım. Ülkeme tekrar döndüğümde Marmaris’in tüm güzelliklerini anlatacağım” dedi.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest