Konacık Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Öğretmenler Günü yemeği, renkli görüntülere sahne oldu.

Bitez Ambrosia Otel’de düzenlenen geceye, Konacık Belediye Başkanı Mehmet Tosun ile Belediye Meclis Üyeleri, Bodrum İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürü Derya Güven ile öğretmenleri, Bodrum Anadolu Lisesi, Konacık Cahit Özvezneci İlköğretim Okulu, Özel Merter İlköğretim Okulu, Gelişim Kreş Gündüz ve Bakım Evi, Akyarlar Hacı Mahmut Tınaz Tepe İlköğretim Okulu müdürleri, Konacık’da ve Bodrum’da yaşayan öğretmenler katılırken, geceye daha sonra Bodrum Kaymakamı Feridun Cemal Özdemir ile İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Özcan da katıldı. Ayrıca Konacık Belediye Başkanı Mehmet Tosun’un İlkokul ve Ortaokul Öğretmenleri de geceye katılanlar arasındaydı.

Gecede masaları tek tek dolaşan Başkan Mehmet Tosun; öğretmenlerin bu anlamlı gününü kutladı. Konacık Belediyesi tarafından 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle düzenlenen kutlama programında öğretmenlerle bir arada olmaktan dolayı mutlu olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Mehmet Tosun, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 24 Kasım 1928’de Başöğretmen ilan edilmesinden sonra ve son 30 yıldan bu yana kutlanan Öğretmenler Günü’nüzde hoşça vakit geçirebilmeniz için bir gece düzenledik. Bugün burada benim ilkokul ve ortaokul öğretmenlerim de var. Konacık Belediyesi olarak biz bütün okullarımızı, öğrencilerimizi ve eğitim camiasının en önemli başaktörü konumundaki öğretmenlerimizi önemsiyor ve seviyoruz. Eğitim bizim için çok önemli. Bu nedenle, belediye olarak kısıtlı imkânlarımızla birinci önceliğimizi okullarımıza veriyoruz. Ayrıca bu gecenin düzenlenmesinde emeği geçen çalışma arkadaşlarıma ve meclis üyelerime teşekkür ediyorum. Tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum” dedi. 

Gecede bulunan okul müdürleri de, Belediye Başkanı Mehmet Tosun’a eğitime vermiş olduğu desteklerden dolayı teşekkür ederek, plaket verdiler.

Bodrum Kaymakamı Feridun Cemal Özdemir ise, “Öğretmenlerimizin öğretmenler günü kutlu olsun” diyerek, “Bütün öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü kutlu olsun. Gerçekten çok değerli bir meslek yapıyorsunuz. Bizler idarecileriz, yöneticileriz, bugün varız, yarın yokuz ama sizler öğreten olduğunuz için çok önemli ve daimisiniz. ‘Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum’ sözünden de anladığımız gibi, köle olunan bir tek öğretmenler var, ben başka köle olunan bir meslek erbabı görmüyorum. Bu millet gerçekten sizlere çok değer veriyor” şeklinde konuştu.

Konacık Belediyesi Pedasa Halk Oyunları Ekibi’nin sergilediği yöresel oyunlar geceye ayrı bir renk kattı. Geceye katılan öğretmenler ve okul müdürleri, Halk Oyunları Ekibi ile çalan canlı müzik eşliğinde gönüllerince eğlendiler. Gecenin ilerleyen saatlerinde ise Başkan Mehmet Tosun ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Özcan, Belediye Pedasa Halk Oyunları Ekibi, öğretmenler ile birlikte karşılıklı Ankara oyun havalarında oynadılar.

Paylaş
  • gplus
  • pinterest