tarihi-okulun-mezur-ogretmenlerinden-yarim-asirlik-bulusmaEdirne’deki tarihi Edirne Erkek İlk Öğretmen Okulu’nun 1960-61 yılı mezunları yarım asırlık geleneği sürdürüp, bu yılki mezunlar buluşmasını Bodrum’da yaptı.

İstanbul dışında kurulan ilk öğretmen okulu olan ve 134 yıllık tarihi geçmişe sahip o zamanki adı “Taş Mektep” olan Edirne Erkek İlk Öğretmen Okulu 50′nci mezunlar buluşması Turgutreis Mahallesi’ndeki bir restoranda gerçekleşti. Okulun 1960-61 yılı mezunu 55 öğrencisinden 35′inin katıldığı buluşmada, eski günler anılıp, özlem giderildi. Emekli öğretmenler daha sonra Bodrum Kalesi, Myndos Kapısı, Antik Tiyatro ve Eski Bodrum Çarşısını gezdi.

Etkinliği 50 yıldır hiç ara vermeden sürdürdükleini belirten evli, iki çocuk, dört torun sahibi, 71 yaşındaki emekli öğretmen Bahattin Sağol, “Mezun olduktan sonra arkadaşlarımızla yurdun dört bir yanındaki ilkokullara dağılıp, mesleğimizi yaptık. Ancak, bağımızı hiç koparmadık. her yl bir araya gelerek, gerek öğrencilik gerekse de öğretmenlik hayatımızdaki anılarımızı paylaşıyoruz. Artık, bir aile gibi olduk” dedi.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest