oktay-akbal-olum-yildonumunde-anildi_Muğlalı yazar Oktay Akbal ilk ölüm yıldönümünde kendisi için yazılan “Muğla Sevdalısı Oktay Akbal’a Armağan” kitabı tanıtılarak anıldı.

Muğla’nın Ula İlçesi Akyaka Mahallesi’nde 28 Ağustos 2015′te vefat eden gazeteci, yazar Oktay Akbal, ölümünün birinci yıl dönümünde Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen programla anıldı. Konakaltı Kültür Merkezi’nde gerçekleşen programda Muğla Büyükşehir Belediyesi Kültür Yayınları’nın 5′ncisi olan ve Prof. Dr. Şadan Gökovalı tarafından derlenen “Muğla Sevdalısı Oktay Akbal’a Armağan” kitabı tanıtıldı. Anma programına Oktay Akbal’ın eşi Ayla Akbal’ın yanı sıra İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Misket Dikmen, CHP’li Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş ve çok sayıda davetli katıldı. CHP’li Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Cumhuriyet ile birlikte başlayan bir hayatın 2015′te Akyaka’da son bulduğunu söyleyerek “Hepimizin hayatı var, bir yerde başlıyor, bir yerde bitiyor. Fakat herkesin hayatı Oktay Akbal ve diğer sanatçılar gibi olamıyor. O arayı nasıl doldurduğumuz, neler yaptığımız, topluma neler verdiğimiz önemli. Bunlar kalıcı olan ve insanı ölümsüzleştiren konular. Muğla çok şanslı. Datçalı Can Yücel, Bodrum’lu Halikarnas Balıkçısı, Akyakalı Oktay Akbal bizim hemşehrimiz. Muğlalı olmak, Muğla için düşünmek, Muğla için çabalamak, bir çivi çakmaktır. Birbirimize sevgiyle bakarak, yoldaş olarak devam etmek zorundayız” diye konuştu.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Kültür Yayınları’nın 5′incisi olan “Muğla Sevdalısı Oktay Akbal’a Armağan” kitabı program sonunda derleyen Prof. Dr. Şadan Gökovalı tarafından imzalandı.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest