fidye-icin-kacirilan-2-suriyeli-operasyonla-kurtarildi-Ortaca’da, 8 gün önce kaçırılıp serbest bırakılmaları için 5 milyon Euro fidye istendiği iddia edilen Suriye Dış İşleri Bakanlığı mensubu Safıeh Muhammed Bassam ile Ahmat Deep, polisin düzenlediği operasyonla kurtarıldı. Olayla ilgili 5 kişi gözaltına alınırken, kaçan 1 şüpheli aranıyor.

Ortaca İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Suriye uyruklu 2 kişinin bir villada zorla tutulduğu ihbarı üzerine harekete geçti. Çaylı Mahallesi 409 Sokak’ta bulunan villaya düzenlenen operasyonda, özel işleri için Türkiye’ye geldiği belirtilen Suriye Dış İşleri Bakanlığı mensubu 54 yaşındaki Safıeh Muhammed Bassam ile 52 yaşındaki Ahmat Deep kurtarıldı. Polis, olayla ilgili olarak H.A., Y.A., M.A.A., B.A. ve A,M.T.yi gözaltına aldı. Operasyon sırasında kaçan şüpheli E.A.nın yakalanması için de çalışma başlatıldı.

8 gündür kayıp olduğu belirtilen Safıeh Muhammed Bassam’ın bir süre önce kardeşini arayıp kendisini kaçıranların 5 milyon Euro fidye istediğini söylediği belirtildi. Olay sonrası kontrol amaçlı hastaneye kaldırılan iki Suriyeli’nin sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.

2 Suriyeliyi kaçırıp 5 milyon euro fidye isteyen 5 zanlı için ek gözaltı süresi

Ahmat Deep’i (52) kaçıran 5 kişi için bugün ek gözaltı süresi alındı.

Gözaltına alınan zanlıların sorguları sürerken, ek gözaltı süresi alındı. Zanlıların önümüzdeki pazartesi günü adliyeye sevk edileceği, ayrıca operasyon sırasında kaçan şüpheli E.A.nın da yakalanması için çalışmaların sürdüğü bildirildi.

ÖLÜMLE TEHDİT ETMİŞLER

Emniyette misafir edilen Suriyelilerden Safıeh Muhammed Bassam’ın ifadesinde, 8 gün boyunca villanın mahzeninde işkence gördüklerini, kaçıranların 5 milyon Euro istediğini, bu nedenle zanlıların yakınlarıyla temas kurduğunu, aksi halde ölümle tehdit edildiklerini söyledikleri öğrenildi.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest