ortacada-tubitak-bilim-fuari-(2)Muğla’nın Ortaca İlçesi’ndeki bir ortaokulda, TÜBİTAK Bilim Fuarı açıldı.

Şehit Asteğmen Tayyar Milat Ortaokulu’nda TÜBİTAK Bilim Fuarı açıldı. Ortaca Kaymakamı Fatih Ürkmezer, Ortaca Belediye Başkan Vekili Mehmet Ali Avcı, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmet Hasgül, okul müdürleri, öğretmenler ve vatandaşlar fuarın açılışına katıldı. Öğrenciler, öğretmenleri eşliğinde okul bahçesinde bazı deneyleri canlı olarak sergiledi. Protokol, veliler ve öğrenciler, gösteriyi ilgiyle izledi. Gösterilerin ardından Kaymakam Fatih Ürkmezer, fuarın açılış kurdelesini kesti.

Konuşma yapan Okul Müdürü Bület Ecevit Fidan, “TÜBİTAK Bilim Sergisi için okulumuz adına 8 danışman öğretmen 40 öğrenci 55 farklı proje sergilenmektedir. Bu projeleri, öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz altı ay süren özverili çalışmaları sonucunda oluşturmuşlardır. Bunları siz konuklarımızla paylaşmaktan onur duyuyorum” dedi.

Stantları tek tek gezen protokol yetkilileri, öğrencilerden yaptıkları projeler hakkında bilgiler aldı.

Kaymakam Ürkmezer, “Öğrencilerimiz TÜBİTAK Fuarı’nda sergiledikleri projelerle birbirinden ilginç ve güzel çalışmalar ortaya koymuşlar. Ciddi bir emek verdikleri ortada. Hepsini kutluyorum. Serginin düzenlenmesinde emeği geçenlere de ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest