bodrumspor_ozel_sporcular-(3)Bodrum Belediyesi Bodrumspor özel sporcular basketbol takımı, ilk kez katıldıkları Ege Üniversitesi Özel Olimpiyatlar Bölge Oyunları’nda ikinci oldular.

Ege Üniversitesi Kampüsü’nde 31 Mart – 1 Nisan tarihlerinde düzenlenen Ege Üniversitesi Özel Olimpiyatlar Bölge Oyunları’na, atletizm, karma basketbol, masa tenisi, yüzme ve karma futbol branşlarında mücadele etmek üzere 7 ilden yaklaşık 250 özel sporcu katıldı.

Bodrum Belediyesi Bodrumspor bünyesinde bu yıl kurulan özel basketbol takımı da, bu sene ilk kez katıldıkları Ege Üniversitesi Özel Olimpiyatlar Bölge Oyunları’nda 2 grupta toplam 6 takımın mücadele ettiği karma basketbol branşında ikinci olarak ilk başarılarını kazandılar.

Takımın antrenörü Ayten Özhan Yılmaz’da, ilk kez katıldıkları turnuvada güzel bir başarı elde ettiklerini belirterek, “ Sporcularımızla birlikte İzmir’de iki güzel gün geçirdik. İlk kez katıldığımız turnuvadan ikincilikle dönüyoruz. Bu çocuklarımızı ve ailelerini çok mutlu. İkincilik madalyası kazanan sporcularımız alınan bu başarıyı bizlere her zaman destek veren belediye başkanımız Mehmet Kocadon’a armağan ettiler” dedi.

İbodrumspor_ozel_sporcular-(2)zmir dönüşünde Bodrum Binnaz Karakaya Spor Salonu’nda aileleri ve Bodrumsporlu taraftarlar tarafından coşkuyla karşılanan özel sporcuların yüzlerinde ki mutluluk ise dikkatlerden kaçmadı.

Paylaş
  • gplus
  • pinterest