ozel-sporcularin-futbol-mucadelesi-renkli-gecti-2Hollanda’dan gelen zihinsel engelli futbol takımı ile Dalaman, Ortaca Bölgesi Engelliler Spor Kulübü takımı arasında Bodrum’da oynanan dostluk maçı hem öncesi, hem de sonrasında keyifli anlar yaşattı.

Always Anb Travel Seyahat Acentesi’nin organizasyonunda, Muğla Gençlik ve Spor Müdürlüğü ve Bodrum Belediyesi’nin katkılarıyla Hollanda’dan SV Koedijk G 3 takımı ile Türkiye’den Dalaman, Ortaca Bölgesi Engelliler Spor Kulübü takımı Bodrum İlçe Stadı’ndaki dostluk maçında karşı karşıya geldi. Maç öncesi organizasyon hakkında bilgi veren Always Anb Travel Seyahat Acentası ortaklarından Erhan Ünaldı, “Ağırlıklı olarak bedensel engelli turizm alanında çalışıyoruz. Hollanda’dan gelen zihinsel engelli futbol takımını ağırlıyoruz. 2016 Utrecht Fuarı’nda acentemiz tarafından Hollanda engelli spor takımları arasında yapılan tatil çekilişiyle bu takım tatile hak kazandı. Burada bir hafta kamp yapacaklar. Gelen konuk takımla Dalaman, Ortaca Bölgesi Engelli Spor Takımı arasında bir dostluk maçı düzenledik” dedi.

ozel-sporcularin-futbol-mucadelesi-renkli-gecti_2-5Uzun yıllardır aynı takımı çalıştırdığını söyleyen konuk ekibin antrenörü Robert Glas, Bodrum’da olmaktan son derece mutlu olduklarını söyledi. Dalaman, Ortaca Bölgesi Engelliler Spor Kulübü Basın Sözcüsü Bülent Yılmaz ise oynanan maçın her iki takım içinde faydalı olacağını dile getirdi.

Daha sonra 30′ar dakikalık iki devre olarak oynanan karşılaşmada, Dalaman Ortaca Bölgesi Engelliler Spor Kulübü takımının 2-1 üstünlüğü ile sona erdi. Karşılaşmayı izleyenler arasında Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Serkan Öçalmaz, AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Çiğdem Demirlap ve Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği Bodrum Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Sevinç Gökbel de yer aldı.

İKİ TAKIMA DA KUPA

Muğla Bölgesi’nden hakemlerin yönettiği maçın bitiş düdüğü ile her iki takım oyuncuları birbirini alkışlayıp, formalarını karşılıklı değiştirerek birbirlerine sarıldı. Her iki takıma da günün anısına birer kupa verildi.

Haber: DHA

 

Paylaş
  • gplus
  • pinterest