Durmuş Ali Öztürk “Kılıçdaroğlu ile iktidara yürüyoruz”

Cumhuriyet Halk Partisi Bodrum İlçe Başkanı Durmuş Ali Öztürk CHP genel merkezinde yaşanan gelişmeleri değerlendirdi.

CHP’nin doğum sancısı yaşadığını ifade eden Öztürk, “CHP’ de dün yaşanan olaylar genel merkezde yaşanan durum normal doğum, bunlar doğum sancısıdır. CHP  bu olaylardan sonra yüzünü halka dönmüştür. Yaşananlar olağandır ancak olağanüstü şartlarda yaşanmıştır, yaşanması gereken bir süreçti. CHP’ nin önünde iki yol vardı; ya birtakım savunduğu ya da savunmak zorunda olduğu değerleri savunmaya devam edecekti yada Kılıçdaroğlu’nun söylediği gibi iktidara yürümek için çalışılmalıydı. CHP’de adına ister “statüko” deyin ister “başka bir şey” deyin, kırılması gereken bir kabuk vardı, bu kabuk kırıldı. Önder Sav bu partinin çok önemli bir değeridir. Ancak “CHP’ nin sahibiyim” konumuna gelmek doğru değildir. Dolayısıyla CHP, Kemal Kılıçdaroğlu ile iktidara yürümektedir” dedi.

“CHP halkın partisidir” diyen Öztürk, Bodrum İlçe Örgütü’nün genel başkanlarının yanında olduğunu ifade ederek, “Biz CHP ilçe örgütü olarak Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarının ardından televizyon izlemeyi bıraktık. En uç noktası CHP kurultaya gider. Bu da son derece hayırlı bir kurultay olur. Halkın kabul ettiği bir şey var: Kılıçdaroğlu bu partinin lideridir. CHP yi halk yönetiyor. Güzel olan doğru olan heyecan verici olan bu . Biz artık birtakım komplekslerimizden kurtulmalıyız. Sivri taraflarımızı yumuşatmalıyız” şeklinde konuştu.

Yeni yönetimin başarılı olacağına inandığını ifade eden Durmuş Ali Öztürk, “Genel başkanımız çok önemli bir laf etti: ‘Korku imparatorluğunu yıktık’ dedi. Bakın arkadaşlar, geçtiğimiz yerel seçimlerde biz burada bir şey yaşadık. Bodrum Belediyesi meclis adayları listesinde genel sekreterin inatla ve ısrarla istediği isimler vardı. Bir partinin genel sekreteri bir ilçenin meclis listesine karışır mı? O listede direnir mi? Bakın şimdi enerji dolu pırıl pırıl bir yönetim var. Bakın CHP içinde kocaman bir urla koşmaya çalışıyordu. Genel Başkan bıçağı vurdu o uru çıkarttı. Bu parti kimsenin babasının malı değildir. Bu parti halkın partisidir” ifadelerini kullandı.

Paylaş
  • gplus
  • pinterest