Gündemdeki İlçe Başkanı Gelişmeleri Değerlendirdi.

Cumhuriyet Halk Partisi Bodrum İlçe Başkanı Durmuş Ali Öztürk Meclis toplantısının ardından yaşanan gelişmeleri değerlendirdi.

Alınan kararın Bodrum’a faydalı olacağına inandıklarını ifade eden Öztürk, “Dün alınan karar normal bir karar, yani Çamlık bölgesinde yatırımcının 1400 dönümlük arazisinde golf sahası yapmak istemesiyle ilgili bir karar. CHP’nin bakış açısı her zaman insan odaklı olmuştur. Orada 360 köylünün imzası var, biz o imzaları gördük. Herkes aynı şeyi düşünmeyebilir. Demokratik çerçevede herkes tepkisini fikrini açıklayabilir.” dedi.

“Uzun Süre İnceledik”

Çok uzun süre konu ile ilgili incelemelerde bulunduklarını ifade eden Öztürk, “Biz Şubat ayından beri bu proje ile ilgili herkesi dinledik. Bu konu ile ilgili eteğinde taşı olan herkesi dinledik. Sonra da CHP grubu olarak bir karar verdik. Bu projenin Bodrum’a faydalı olacağını düşünüyorum.  Ben şunu kabul etmiyorum; bilgi eksikliği olabilir ancak bildiği halde aksini iddia etmeyi kabul edemiyorum” dedi.

“Kime İnanacağız?”

Raporları incelediklerini söyleyen Öztürk, “Şimdi bakın 1/100000’lik planla ilgili açılmış bir dava var, bu davada golf alanlarına itiraz yok. Bu proje bir koyu kapatmıyor, orman katliamı yapmıyor. Bir tek endişemiz vardı; yer altı suları. Onunla ilgili de hem DSİ’nin hem de İTÜ’nün bir raporu vardı. Biz daha önceki mecliste topu taca attık, Danıştay’ın davasını bahane ederek zaman kazandık. İki doçentin raporunu inceleme fırsatı bulduk orada yeraltı sularının olmadığına yönelik. Şimdi bakın DSİ’nin raporuna inanmayacağız, İTÜ’nün raporuna inanmayacağız, kime inanacağız?” şeklinde konuştu.  

“Biz Çin Çin Mahallesi’nden Gelmedik”

Bağış yapılacağı ile ilgili konuşmaların kendilerini rahatsız ettiğini belirten Öztürk, “Bodrum Belediyesi’ne söz konusu firma bağışta bulunacakmış, bizi ilgilendirmez ama şu bizi de çok kırıyor; bizim de yasal haklarımız var ama biz bunu kullanmak istemiyoruz. Biz CHP meclis grubu olarak haddimizi biliriz. Dışarıda atılan sloganlar hiç hoş değil. Biz Çin Çin Mahallesi’nden gelmedik. Ben CHP İlçe Başkanı’yım.  ‘Çarşı her şeye karşı’ mantığıyla hareket etmemek lazım”  ifadelerini kullandı.

Paylaş
  • gplus
  • pinterest