parasutu-agaca-takilinca-kayaliklara-carpti-1Fethiye’de atlayış yapmak için koşarken paraşütü ağaca takılan 52 yaşındaki Ahmet Tanju Kuzu, kayalıklara çarparak yaralandı.

Ölüdeniz Mahallesi’ne tatil için gelen paraşütçü Ahmet Tanju Kuzu, Babadağ eteklerindeki Likya Yolu başlangıcına yamaç paraşütüyle uçmak için tek başına çıktı. 600 metrelik yamaçtan akrobasi paraşütüyle kalkış yapmak isteyen Kuzu, bugün saat 11.30′da havalanmak için koşmaya başladı. Rüzgar yetersiz olduğu için havalanamayan paraşüt, 15 metrelik koşunun ardından ağaca takıldı. Ağaca takılan paraşütün ucunda savrulan Kuzu, kayalıklara çarparak yaralandı.

CEP TELEFONUYLA YARDIM İSTEDİ

Sağ kolu kırılan ve vücudunun çeşitli yerlerine darbeler alarak yerde hareketsiz kalan Kuzu, cep telefonuyla 112′yi aradı. Bölgenin sarp oluşu nedeniyle bölgeye 112 ambulansı ile birlikte Ulusal Medikal Kurtarma (UMKE) ekipleri sevk edildi. Sağlık görevlilerinin ilk müdahalesinin ardından Kuzu, olay yerine ulaşan UMKE ekipleri tarafından sedyeye alındı. 30 metre sedyede taşındıktan sonra Likya Yolu’nun başlangıcında bekleyen ambulansla konulan Kuzu, Fethiye Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Tedaviye alınan Kuzu’nun hayati tehlikesinin bulunmadığı kaydedildi. Jandarma, olayla ilgili soruşturma başlattı.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest