marmaris-plajlari-cadirkent-olduMarmaris’e bayram tatili için gelenler, otellerde yer bulamayınca halk plajını çadır kente çevirdi.

Marmaris’e bayramın ikinci günü gelen ve önceden rezervasyon yaptırmayan tatilciler yüksek fiyatlar nedeniyle kalacak yer bulamayınca deniz kenarına çadır kurdu. Denizli, Aydın, Söke ve İzmir’den gelen bazı vatandaşlar, Atatürk Caddesi’ndeki 3.5 kilometrelik halk plajında konakladı. Aralıklarla 30 çadırın kurulduğu plajda tatilciler, mangal yaktı, tüp üstünde yemek yaptı, çay demledi. Bir günlüğüne çadır kuran tatilciler, serinlemek için denize girdikten sonra bugün toplanarak geldikleri araçlarıyla geri döndü.

“Güzel Bir Tatil Geçirdim”

marmaris-plajlari-cadirkent-oldu-003Denizli’den gelen Ramazan Cengiz, “Dört duvar arasında zamanımız geçiyor. Bu bayram ailemle beraber, doğa ile baş başa bir tatil geçirmek istedik. Kamp yapılacak yerlerde aşırı sinek ve bakımsızlık olduğu için halk plajını tercih ettik” dedi.

İzmirli mühendis Mehmet Arpacıklı da, “Her şey dahil sistemi çalışan oteller dolu. Küçük apart oteller ise çok yüksek fiyat çıkardılar. Sadece konaklamaya o apartlara 150 lira vermektense aracımda bulundurduğum çadırımı plaja kurarak tatil yapıyorum. Apart otele vereceğim 150 lirayı restoran ve kafeteryalarda harcadım. Mutlu, huzurlu ve güzel bir tatil geçirdim” diye konuştu.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest